تولید آیفون 8 در خاک سرزمین های اشغالی

برخی منابع خبری از تولید سخت افزارهای مورد استفاده در آیفون 8 که نسل بعدی این گوشی محسوب می شود توسط شرکت های فناوری صهیونیستی خبر داده اند.

موبنا – به گزارش جروزالم پست، آیفون 8 سال آینده روانه بازار می شود، اما تلاش برای تولید آن از هم اکنون آغاز شده و گفته می شود شرکتی در هرتزلیا وظیفه تولید برخی سخت افزارهای مورد استفاده در این گوشی را بر عهده خواهد گرفت.

آیفون در چند سال اخیر در فاصله میان عرضه دو مدل گوشی آیفون مدل های میانه ای را با پسوند اس عرضه می کرد. به عنوان نمونه بعد از عرضه آیفون 6 این شرکت آیفون 6 اس را عرضه کرده بود. اما ظاهرا قرار نیست بعد از عرضه آیفون 7 مدل 7 اس به بازار بیاید و این شرکت قصد دارد یه یکباره آیفون 8 را در دسترس علاقمندان قرار دهد.

اپل هنوز در مورد این خبر اظهارنظری نداشته است. در اوایل سال 2015 تیم کوک مدیر عامل اپل سفری غیرمنتظره به سرزمین‌های اشغالی داشت تا به طور رسمی دفتر جدید این شرکت را در هرتزلیا را افتتاح کند. این دفتر بزرگترین مرکز تحقیق و توسعه اپل در خارج از آمریکا محسوب می شود. فعالیت های عملیاتی اپل در خاک سرزمین‌های اشغالی از سال 2012 آغاز شده است.

تیم کوک در زمان سفر تصریح کرد: ما اسراییل را به شدت تحسین می کنیم. این کشور نه تنها متحدی مهم برای آمریکاست، بلکه محلی برای انجام فعالیت های کاری و تجاری نیز هست.

اگر اخبار منتشر شده در این زمینه صحت داشته باشد، اپل در کنار شرکت هایی مانند گوگل، مایکروسافت، سیسکو، کوآلکوم و گوگل به یک موسسه مهم فناوری مبدل می شود که هسته اصلی فعالیت های توسعه ای و تحقیقاتی خود را در سرزمین های اشغالی انجام می دهد.

اینتل بخش مهمی از طراحی و ساخت تراشه های رایانه ای خود را در دفترش در حیفا انجام می دهد و دهها شرکت فناوری آمریکایی دفاتری در اسراییل دارند.

 منبع: فارس 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − یک =

دنبال کنید @ اینستاگرام