مجازات‌ تخطی‌کنندگان از مقررات ترافیکی باید بیش از پیش سنگین شود

دستیار رییس‌جمهور در امور حقوق شهروندی روز یکشنبه با حضور در محل فرماندهی پلیس راهنمایی و رانندگی، با فرمانده و جمعی از معاونان و مسئولان این نهاد دیدار کرد و در جریان برنامه‌ها و اقدامات انجام شده برای صیانت و ارتقای حقوق شهروندی قرار گرفت.

موبنا – الهام امین زاده با اشاره به تاکید رییس جمهور بر تامین حق امنیت ترافیکی شهروندان گفت: البته تامین حقوق ترافیکی در وهله اول بر عهده خود مردم و شهروندان است که متاسفانه آمارها حاکی از سطح نامناسب پایبندی افراد به رعایت مقررات و حقوق ترافیکی است.

دکتر امین زاده افزود: باید مجازات‌ها و محرومیت‌ها برای تخطی‌کنندگان از مقررات و حقوق ترافیکی بیش از پیش سنگین شده و با سخت‌گیری بیشتر اعمال شوند تا آثار بازدارنده آنها بیش از گذشته نصیب عموم افراد جامعه شود.

دستیار رییس جمهور در امور حقوق شهروندی اظهار داشت: پلیس از آن دسته از نهادهای حکومتی است که بیشترین تعامل را با مردم دارد و خوشبختانه پلیس در ایران از سرمایه اجتماعی قابل قبولی برخوردار است، اما هر چه سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی به پلیس بیشتر شود، ایفای ماموریت‌ها و اجرای مسئولیتهای پلیس آسان‌تر و با تاثیرات ماندگارتر و عمیق‌تر همراه خواهد بود.

 منبع: ایسنا 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − دوازده =

دنبال کنید @ اینستاگرام