بی سوادی در خوزستان تا سال 97 ریشه کن می شود

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان با بیان این که در پنج سال اخیر نزدیک به 200 هزار نفر در برنامه های سوادآموزی شرکت کرده اند، گفت: اگر جامعه هدف سوادآموزی در این پنج سال افزایش پیدا نکرده باشد، پیش بینی می کنیم طی 2 سال آینده بی سوادی در جامعه هدف استان ریشه کن شود.

موبنا – موسی شیخی با بیان این که تمام دستگاه های مشمول ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری ملزم به همکاری با آموزش و پرورش برای اجرای برنامه های سوادآموزی و ریشه کن کردن بی سوادی هستند، اظهار کرد: در این راستا برای دستگاه هایی که یک جامعه هدف را تحت پوشش خدمات خود دارند، طرحی در نظر گرفته شده است که باید نسبت به تحت پوشش قرار دادن و معرفی افراد به آموزش و پرورش برای سوادآموزی اقدامات مؤثری را انجام دهند.
70804910_76317531debec

وی با اشاره به در نظر گرفتن تعهد 44 هزار نفری برای دستگاه های اجرایی استان در این طرح، از جمله این دستگاه ها را کمیته امداد، اداره کل بهزیستی، امور عشایر، جهاد کشاورزی و دانشگاه علوم پزشکی عنوان کرد و گفت: برای هر کدام از دستگاه ها یک سهمیه تعیین شده است که موظف هستند جامعه هدف تحت پوشش خود را با استفاده از اهرم های ایجابی و سلبی نسبت به مسأله سوادآموزی و فراگیری سواد ترغیب کنند.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان تصریح کرد: همچنین کمیته امداد امام خمینی (ره) و اداره بهزیستی بر اساس مصوبه دولت مکلف هستند نسبت به آموزش جامعه هدف بی سواد و آموزش پذیر زیر 50 سال با آموزش و پرورش همکاری داشته باشند. در این راستا کلیه اقلام …

 منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 10 =

دنبال کنید @ اینستاگرام