انتظارات قیمتی در بازار خودروهای وارداتی

موبنا – شهرام آزادی اظهار کرد: شکی نیست که هزینه‌های بانکی و تجاری واردات خودرو به ایران با لغو تحریم‌ها کاهش یافته است. وی با بیان اینکه واسطه‌ها تا حد زیادی از فرایند واردات خودرو به ایران حذف شده‌اند، خاطرنشان کرد: امکان واردات مستقیم خودرو از خودروسازان خارجی تولیدکننده فراهم شده و به همین دلیل …

موبنا – شهرام آزادی اظهار کرد: شکی نیست که هزینه‌های بانکی و تجاری واردات خودرو به ایران با لغو تحریم‌ها کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه واسطه‌ها تا حد زیادی از فرایند واردات خودرو به ایران حذف شده‌اند، خاطرنشان کرد: امکان واردات مستقیم خودرو از خودروسازان خارجی تولیدکننده فراهم شده و به همین دلیل هزینه‌های واردات نیز کاهش یافته است.

عضو هیات علمی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی ادامه داد: البته در کنار کاهش هزینه‌های واردات ناشی از لغو تحریم‌ها در طول یک سال گذشته، نرخ ارز حدود پنج درصد افزایش یافته است که البته این افزایش نرخ ارز با کاهش دیگر هزینه‌های واردات، جبران شده است.

وی افزود: بنابراین انتظار می‌رود شرکت‌های واردکننده خودرو به ایران به طور میانگین تا یک سال آینده قیمت محصولات خود را افزایش نداده و قیمت‌ها را در سطوح فعلی تثبیت کنند.

آزادی با بیان اینکه البته ممکن است در مدل‌های ۲۰۱۷ خودروهای وارداتی شاهد افزایش آپشن‌های این محصولات نسبت به مدل‌های پیشین باشیم، تصریح کرد: بنابراین شرکت‌های واردکننده خودرو تنها در صورت افزایش آپشن‌ها باید قیمت این محصولات را افزایش دهند در غیر این صورت قیمت این محصولات باید ثابت بماند.

 منبع: ایسنا 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا