زمان به سبک نظامی

زمان به سبک نظامی

قطعا اگر جز افرادی باشید که همواره درگیر ماجراجویی هستند در انتخاب ساعت برای خود مقداری باید متفاوت عمل کنید. نظامیان، ورزشکاران رشته هایی مانند کوهنوردی یا آنهایی که اهل پرواز هستند در هنگام انتخاب ساعت فقط سراغ انواع تاکتیکی/نظامی آن می روند!

موبنا – ساعت هایی که برای فعالیت در شرایط خاص تولید می شوند. بدنه های حجیم، استفاده از ترکیبات مقاوم، شیشه های معدنی و امکاناتی مانند مقاومت در برابر نفوذ آب، ارتفاع سنج، دماسنج و … از جمله مواردی هستند که باید در ساعت های به اصطلاح نظامی سراغ آنها را گرفت.

شاید برای یک کاربر عادی هیچگاه شرایطی پیش نیاید که از زمانسنج خود زیر یک دکل فشار قوی استفاده کند اما یک کماندو قطعا به وجود ساختار آنتی مگنتیک در ساعت خود اهمیت می دهد. اما جذابیت و زیبایی به کار رفته در طراحی این ساعت ها موجب شده تا در بخش عمومی بازار هم مشتریان زیادی را به سمت خود جلب کنند.

با این توضیحات برای امروز تعدادی از ساعت های پرطرفدار نظامی و تاکتیکی را معرفی خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

تایمکس T49612

 

زمان به سبک نظامی

این مدل یک قطب نمای تمام عیار و حرفه ای را با خود همراه دارد که در 16 نقطه مسیر درست را برای کاربر خود مشخص می کند. صفحه نمایش آن چندان بزرگ نیست که این مساله مقاومت آنرا در برابر ضربات وارد افزایش می دهد به عبارت دیگر تایمکس به این راحتی ها نمی شکند. بدنه و بند آن از رزین مقاوم ساخته شده و پایداری بالایی دارد. این ساعت 68 دلار قیمت گذاری شده است.


جی شاک GA100-1A1

 

زمان به سبک نظامی

کاسیو با زیرمجموعه جی شاک خود به خوبی در بازار ساعت های مقاوم حضور دارد و محبوب میلیون ها نفر در سراسر جهان است. این ساعت با ظاهری بسیار جذاب دارد. تا حدود ۲۰۰ متر در عمق آب مقاومت خواهد کرد. البته مقداری خواندن صفحه آن به رغم وجود چراغ در نور کم دشوار است. برای خرید این شوالیه سیاه باید ۷۲ دلار هزینه کنید.


تایمکس  T49825DH

 

زمان به سبک نظامی

فولاد زد زنگ در بدنه و کریستال بکر در صفحه این ساعت هماهنگی بی نظیری را به نمایش گذاشته اند. این شیشه هرگز قطرات آب را روی خود نگه نمی دارد. البته تنها در حدود ۱۰۰ متر می توان با آن ماجراجویی آبی داشت. قیمت این مدل از تایمکس ۱۰۶ دلار است.


کاسیو PAG240-1CR PATHFINDER

 

زمان به سبک نظامی

همانطور که از نام ساعت مشخص است آنرا باید یک جستجوگر و مسیریاب تمام عیار دانست. این ساعت با انؤژی خورشید باتری ذخیره خود را شارژ می کند. یک ساعت جهانی بسیار کارآمد دارد و امکانات مختلفی از کرونومتر گرفته تا ماشین حساب را در اخیتار کاربر قرار می دهد. البته مقداری صدای آلارم های آن ضعیف است. برای خرید این مسیریاب باید ۱۶۰ دلار هزینه کنید.


کاسیو جی شاک RANGEMAN

 

زمان به سبک نظامی

از این ظاهر مشخص است که برای هر گونه شوک ناگهانی آمادگی دارد. مقاومت در برابر رطوبت و فشار آسانترین کار برای RANGEMAN خواهد بود. سنسورهای  دقیق این ساعت شما را شیفته خود می کند. جی شاک موردنظر 187 دلار قیمت دارد.


بلک هاوک ADVANCED FIELD OPERATOR

 

زمان به سبک نظامی

استفاده از فولاد ضد زنگ ۳۱۶ ال در ساخت بدنه آنرا به محصولی مقاوم در برابر هر گونه ضربه تبدیل کرده است. شاید تنها ایراد آنرا باید عدم وجود نور پس زمینه دانست. این اثر هنری تاکتیکال ۲۰۰ دلار قیمت گذاری شده است.


لومینوکس EVO NAVY SEAL

 

زمان به سبک نظامی

زبان طراحی این شرکت در تمام محصولاتش مشخص است. براحتی می توان صفحه آنرا مشاهده کرد که این امتیازی مهم به شمار می رود. استفاده از شیشه معدنی و مقاومت در برابر تا عمق ۲۰۰ متر از جمله خصوصیات این ساعت با ظاهری تاکتیکی هستند. برای خرید لومینوکس باید ۲۰۹ دلار هزینه کنید.


ماراتون MILITARY NAVIGATOR

 

زمان به سبک نظامی

این ساعت کاملا براساس استانداردهای نظامی ساخته شده است. خلبانان علاقه زیادی به این مدل دارند. بدنه فایبرگلاس و مقاومت آن در برابر فشار آنرا به گزینه ای مناسب برای چتربازی نیز مبدل کرده است. این مدل ۲۳۰ دلار قیمت دارد.


لومینوکس A.8831.KM RECON

 

زمان به سبک نظامی

این ساعت به همراه خود یک قطب نمای کارآمد مستقل دارد. صفحه ۴۶ میلیمتری آن به خوبی دیده می شود. مسافت سنج آن عملکرد خوبی دارد و بکارگیری یاقوت برای ساخت شیشه صفحه نیز بر جذابیت های آن افزوده است. این مدل ۲۴۱ دلار قیمت گذاری شده است.


سونتو CORE

 

زمان به سبک نظامی

کمپانی سونتو نیز در تولید ساعت های خود از یک زبان طراحی اختصاصی پیروی می کند. ارائه اطلاعات آب و هوا، فشارسنج، ارتفاع سنج، هشدار برای تغییرات فشار، پیش بینی طوفان و … تنها بخشی از امکانات این مدل است. برای خرید سونتو باید ۲۵۹ دلار هزینه کنید.


گارمین TACTIX

 

زمان به سبک نظامی

گارمین را با مکان یاب های مشهور آن می شناسیم که البته ادر این محصول نیز به خوبی شاهد حضور عوامل شهرت گارمین هستیم. جی پی اس، ارتفاع سنج، قطب نما و … همه چیز در اختیار کاربر قرار دارد. برای این مدل باید ۳۵۸ دلار هزینه کنید.


همیلتون KHAKI FIELD

 

زمان به سبک نظامی

در این طراحی ساده و کلاسیک فولاد ضد زنگ به همراه یاقوت کبود حسی از قدرت و حرفه ای بودن را به کاربر انتقال می دهد. برای خرید این اثر هنری باید ۳۹۵ دلار هزینه کنید.


لومینوکس SUREFIRE

 

زمان به سبک نظامی

بدنه ای آلومینومی آنودایز و ظاهر عجیب آن محصولی خاص را در برابر ما قرار داده است. چراغ بزرگ آن با استفاده از پورت میکرو یو اس بی شارژ می شود. این ساعت ۷۱۶ دلار برای کاربر هزینه خواهد داشت.


ام تی ام SPECIAL OPS SILVER AIR STRYK

 

زمان به سبک نظامی

صفحه نمایش چندمنظوره به همراه فولاد ضد زنگ ۳۱۶ ال بسیار جذاب به نظر می رسد. ساعت جهانی این محصول عملکرد دقیقی دارد. برای خرید این اثر هنری و امکانات ویژه آن باید ۹۰۰ دلار کنار بگذارید.


برایتلینگ SUPER AVENGER II MILITARY

 

زمان به سبک نظامی

این ساعت ۳۶۰۰ دلاری تا ۳۰۰ متر توانایی نفوذ در عمق آب را دارد. نشانگر نورانی، خوب دیده شدن صفحه، بدنه ای از فولاد ضد زنگ/ف کرونومترهای دقیق تنها بخشی از جذابیت های این مدل هستند.

دنبال کنید @ اینستاگرام