تصویربرداری موبایلی با کیفیت 4 هزار پیکسل و سرعت 60 فریم در ثانیه ممکن شد

تصاویر ویدیویی 4 هزار پیکسلی یکی از بزرگترین تحولات چند سال اخیر محسوب می‌شود و نسل جدید دوربین‌های دیجیتالی نصب شده در گوشی‌های هوشمند امکان تهیه این تصاویر را فراهم می‌کنند.

موبنا، رضا خواجه‌وند – تا کنون این امکان وجود داشت که تصاویر 4 هزار پیکسلی با سرعت 30 فریم در ثانیه تهیه شوند. ولی به لطف پیشرفت فناوری کاربران هم‌اکنون می‌توانند این کیفیت از تصاویر را با سرعت 60 فریم در ثانیه هم تهیه کنند.

شرکت Omnivision حسگر تصویربرداری جدیدی را با نام O12890 عرضه کرده است که لنز 12 مگاپیکسلی دارد. این دوربین از فناوری پیکسلی PureCelPlusS بهره می‌برد و به شما امکان می‌دهد تصاویر ویدیویی با کیفیت 4 هزار پیکسل و با سرعت 60 فریم در ثانیه تهیه کنید.

omnivision O12890  (1)

همچنین این امکان وجود دارد تا با تغییر در بخش تنظیمات بتوانید تصاویر 1080 پیکسلی را با سرعت 240 فریم در ثانیه بگیرید که از این طریق می‌توانید تصاویر را به صورت فوق‌العاده کند مشاهده کنید. سرعت نمایش این تصاویر نسبت به ویدیوهای معمولی 8 برابر کمتر است.

به خاطر داشته باشید که تصاویر ویدیویی 4 هزار پیکسلی با سرعت 60 فریم در ثانیه با فعال‌سازی قابل کندسازی تصویر (Slow Motion) می‌تواند با کاهش 2.5 برابری سرعت به 24 فریم در ثانیه برسد و البته کیفیت 4 هزار پیکسلی حفظ شود.

حسگر جدید O12890 مبتنی بر ماژول 10 در 10 نانومتری ساخته شده است و ضخامت آن تنها 6 میلیمتر است. این حسگر تصویربرداری هوشمند به صورت نمونه ساخته شده است و پیش‌بینی می‌شود در فصل پایانی سال 2016 میلادی به تولید انبوه برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − چهارده =

دنبال کنید @ اینستاگرام