فست دود با تخفیف ویژه برای دانشجویان!

قلیان و مصرف دسته جمعی آن به یکی از سرگرمی‌های ایرانیان تبدیل شده است، طوری که وقتی خانواده‌ای قصد رفتن به سفر یا تفریحگاهی می‌کند، قلیان را از ارکان اصلی تفریح خود می‌داند.

موبنا – این روزها در اغلب خانه‌های ایرانی یک قلیان وجود دارد؛ زیرا برخی بر این باورند که چون دود قلیان از آب عبور می‌کند زیان چندانی برای سلامتی ندارد و از طرفی به دلیل اینکه نوجوانان و جوانان قلیان را در حضور و همراه خانواده مصرف می‌کنند، آسیب‌های اجتماعی آنها را تهدید نخواهد کرد.

افزایش تمایل مصرف و شکسته شدن قبح قلیان در خانواده دسترسی به قلیان را آسان کرده است، طوری که اگر جوان و نوجوانی تمایل به مصرف قلیان داشته باشد می‌تواند همانند وقتی که گرسنه می‌شود و به رستوران زنگ می‌زند تا برایش غذا بیاورند، با توزیع کنندگان قلیان نیز تماس بگیرد و قلیان چاق شده و آماده در منزل، پارک و هر جایی که تمایل داشته باشد،تحویل بگیرد.

توزیع کنندگان قلیان در منزل با شعارهایی از قبیل «فست دود» یا «فست قلیان» در سطح شهر فعال هستند که متاسفانه بیشتر مشتریان آنها نوجوانان، جوانان و خانم‌ها هستند.

یکی از توزیع‌کنندگان قلیان در محل در گفت‌و‌گو با خبرنگار آنا می‌گوید: ارسال هر قلیان به محل 10 هزار تومان است که در صورت درخواست تعداد بالا، تخفیف نیز داده می‌شود و در ضمن برای دانشجویانی که کارت دانشجویی داشته باشند 10 درصد تخفیف ویژه داده می‌شود.

وی درباره ویژگی‌های بهداشتی قلیان‌هایش ادامه می‌دهد: ما قلیان‌ها را در فضای کاملا بهداشتی تهیه می‌کنیم و شما می‌توانید با خیال راحت سفارش دهید و اگر برای میهمانی و یا دور همی سفارش دارید باید یک روز قبل سفارش دهید تا در اسرع وقت به دستتان برسد.

این توزیع کننده قلیان در ادامه عنوان می‌کند: ما فقط برای غرب تهران سرویس دهی داریم و اگر درخواست قلیان برای سایر بخش‌های تهران را داشتید،می‌توانم دوستانم را معرفی کنم.

خانم‌ها، عمده مشتریان فست‌دودها

وی در پاسخ به این سوال که آیا شما ارسال قلیان برای خانم‌ها و نوجوانان هم دارید، عنوان می‌کند: عمده مشتریان ما خانم‌ها هستند و هیچ محدودیتی برای ارسال نداریم. برای نوجوانان هم همینطور. چون ما به در منازل قلیان تحویل می‌دهیم پس خانواده‌ها در جریان هستند و این مساله ارتباطی به ما ندارد.

یکی دیگر از توزیع‌کنندگان قلیان که خود را «مستر قلیون» معرفی کرد درباره شرایط ارسال می‌گوید: ما قلیان را با موتور به محل ارسال می‌کنیم و اگر تمایل داشته باشید پیک ما قلیان را برایتان چاق می‌کند. در غیر این‌صورت شما می‌توانید قلیان، توتون، تنباکو و زغال را دریافت کنید.

پیشنهادهای ویژه

وی ادامه می‌دهد: پاستیل، نبات و مغز آجیل نیز جزو خوراکی‌هایی است که به صورت رایگان همراه با قلیان با قیمت 10 هزار تومان برایتان ارسال می‌شود.

مستر قلیون می‌گوید: هر نوع قلیانی که بخواهید عربی، میوه‌ای و .. برایتان ارسال می‌شود فقط کافی است 10 دقیقه زودتر به ما اطلاع بدهید و اگر مشتری دائم ما شوید تخفیف‌های ویژه‌ای به شما داده می‌شود.

مصرف مواد دخانی از جمله قلیان موجب بروز بیماری‌های قلبی – عروقی و سرطان‌ها می‌شود. آمارهای کشوری نشان می‌دهد مصرف مواد دخانی به خصوص قلیان در خانواده‌های ایرانی افزایش یافته است؛ بنابراین می‌توان نتیجه گرفت بروز بیماری‌های قلبی و عروقی و سرطان‌ها که جزو شایع‌ترین علل مرگ و میر ایرانیان است، باز هم رو به افزایش خواهد بود.

 منبع: آنا 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 13 =

دنبال کنید @ اینستاگرام