حفاظ حوضچه پارك دزديده شده است

گويا در تاريخ ٢٢ ارديبهشت، واحد HSE (ايمني) شهرداري طي نامه‌اي در مورد نبود حفاظ به شهردار تذكر داده و به دنبال آن، شهرداري هم طي نامه‌اي به تاريخ دوم خرداد به پيمانكار مساله را گوشزد مي‌كند و از وي مي‌خواهد تا سريعا اين حفاظ را كه گفته مي‌شود چند روز قبل، توسط معتادان و كارتن‌خواب‌ها دزديده شده بود، دوباره تهيه و نصب كند

موبنا – پس از اخراج چند نفر از مديران شهرداري منطقه ١٥ به دليل كوتاهي در انجام وظايف‌شان كه در نهايت به فوت دختربچه‌اي پنج ساله در آبنماي پارك رضويه منجر شد، ديروز دادستان استان تهران هم خبر از تشكيل پرونده اين حادثه در دادستاني و پيگيري آن از سوي مراجع قضايي داد. اسماعيلي تاكيد كرد: دستگاه قضا با عاملان حادثه در هر رده‌اي كه باشند برخورد مي‌كند تا هم قانون اجرا شود و هم از اين پس شاهد چنين حوادثي نباشيم.

در حادثه پارك رضويه، شهرداري تهران نسبت به پيمانكار مدعي شده و گزارشي را به مراجع قضايي ارسال كرده‌اند، ضمن اينكه دادستان تهران نيز به عنوان مدعي العموم در چنين حوادثي ورود مي‌كند.

رحمت‌الله حافظي، رييس كميسيون سلامت و خدمات شهري شوراي شهرتهران با اشاره به جلسه‌اي كه با شهردار منطقه ١٥ در اين زمينه داشته است، گفت: به دليل اهميت اين موضوع ديروز به اتفاق دكتر شاكري جلسه‌اي با شهردار منطقه داشتيم و گزارش و توضيحات آنها را شنيديم و درپايان به اتفاق شهردار به پارك مزبور رفتيم و از محل حادثه بازديدي داشتيم. وي در مورد ادعاي شهرداري كه گفته به پيمانكار مزبور اخطار داده بوده كه حفاظ حوضچه اين پارك دزديده شده است، گفت: براساس اسناد و مداركي كه شهرداري در اين جلسه به ما ارايه داد، گويا در تاريخ ٢٢ ارديبهشت، واحد HSE (ايمني) شهرداري طي نامه‌اي در مورد نبود حفاظ به شهردار تذكر داده و به دنبال آن، شهرداري هم طي نامه‌اي به تاريخ دوم خرداد به پيمانكار مساله را گوشزد مي‌كند و از وي مي‌خواهد تا سريعا اين حفاظ را كه گفته مي‌شود چند روز قبل، توسط معتادان و كارتن‌خواب‌ها دزديده شده بود، دوباره تهيه و نصب كند اما متاسفانه قبل از نصب مجدد حفاظ، اين اتفاق دردناك رخ مي‌دهد. گرچه اين توجيه به نظر من اصلا توجيه قابل قبولي نيست.

وي همچنين با اشاره به مشاهدات خود از محل حادثه در تشريح آن مي‌گويد: اولا استخرها و حوضچه‌هايي كه در محل‌هاي عمومي هستند حتما بايد نرده داشته باشند تا كسي به داخل آنها سقوط نكند ولي متاسفانه اين حوضچه فاقد چنين نرده‌هايي بود. مساله بعد هم همان مساله نداشتن حفاظ و سرپوش بود. ما براي اينكه بتوانيم مساله را بهتر تجزيه و تحليل كنيم، درخواست كرديم آب حوضچه را خالي كنند. واقعيت اين است كه به نظر مي‌رسد دهانه لوله و قدرت پمپ در حدي بوده كه بتواند دختربچه پنج‌ساله‌اي را به درون خود بكشد و باعث مرگش شود.

حافظي با ذكر اينكه گزارشي از اين جلسه آماده كرده تا به مقامات قضايي براي پيگيري ارايه دهد، در مورد ديدگاه شخصي خودش گفت: اجازه بدهيد در اين مورد فقط مراجع قضايي اظهارنظر كنند و پرونده روال عادي خودش را طي كند چرا كه هر گونه اظهارنظري از سوي ما ممكن است باعث تحريك افكار عمومي شود. امروز هم در همين مورد گزارش كوتاهي را در صحن شورا مطرح خواهم كرد تا همكارانم در شورا نيز در جريان چند و چون واقعه و اقداماتي كه انجام شده است قرار گيرند. وي با رد قاطعانه فرضيه قتل فاطمه، تاكيد كرد: در هر صورت تمام تلاش خود را خواهيم كرد تا حقي از خانواده اين كودك فوت شده و بي‌گناه ضايع نشود.

 منبع: اعتماد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − هشت =

دنبال کنید @ اینستاگرام