استفاده ۶۲ درصد آمریکایی‌ها از شبکه‌های اجتماعی برای دریافت اخبار

مطالعه جدیدی که توسط موسسه تحقیقاتی پیو انجام شده نشان می‌دهد ۶۲ درصد از افراد بالغ در آمریکا از شبکه‌های اجتماعی برای دریافت اخبار استفاده می‌کنند و ۱۸ درصد این افراد هم این کار را اغلب انجام می‌دهند.

موبنا – به گزارش تک کرانچ، مهم ترین شبکه اجتماعی که آمریکایی ها از آن برای دریافت اخبار و اطلاعات مربوط به رویدادهای روز استفاده می کنند، فیس بوک است.

بر اساس این بررسی دو سوم کاربران فیس بوک از این شبکه اجتماعی برای مطالعه اخبار استفاده می کنند. این رقم در مورد شبکه اجتماعی توییتر به 59 درصد می رسد. 70 درصد از کاربران ردایت هم از آن برای دسترسی به اخبار و اطلاعات خبری استفاده می کنند.

در مجموع 44 درصد از کل جمعیت آمریکا از فیس بوک برای مطالعه اخبار استفاده می کنند. باید توجه داشت که به ترتیب 67 و 16 درصد از بزرگسالان امریکایی در فیس بوک و توییتر عضویت دارند. بعد از فیس بوک، توییتر ویوتیوب محبوب ترین منابع دریافت خبر برای مردم آمریکا محسوب می شوند.

تنها یک چهارم 4654 شرکت کننده در این نظرسنجی از دو یا چند سایت برای دریافت اخبار استفاده می کنند. همچنین تنها ده درصد آنان از سه یا تعداد بیشتری سایت به منظور مطالعه خبر استفاده می کنند. همچنین تنها بین 20 تا 30 درصد از کاربران شبکه های اجتماعی از تلویزیون به عنوان منبع خبری استفاده می کنند. اما نیمی از کاربران توییتر و لینکداین برای دریافت خبر از وب سایت ها و برنامه های همراه استفاده می کنند. این رقم در مورد کاربران فیس بوک و یوتیوب یک سوم است.

 منبع: فارس 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =

دنبال کنید @ اینستاگرام