درجا زدن بازار سهام در رکود و رخوت

بازار سهام امروز شاهد حمایت تکنیکی خودرویی‌ها همسو با افزایش تقاضای سهامداران اغلب حقوقی در این گروه بود.بازاری که ترجیح می‌داد در شرایط رکود حاکم بر فضای کسب و کار همچنان به تک‌سهم‌ها و نوسان‌گیری در شرکت‌های کوچک دلخوش باشد.

موبنا – شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز یکشنبه 26 اردیبهشت ماه 95 با کاهش 275 واحدی به رقم 75 هزار و 863 واحد رسید.

شاخص کل هم‌وزن نیز با 53 واحد کاهش به رقم 13 هزار و 592 واحد دست یافت.

شاخص سهام آزاد شناور اما با کاهش 290 واحدی عدد 84 هزار و 198 واحد را تجربه کرد.

شاخص بازار اول نیز در حالی با 174 واحد افت به رقم 52 هزار و 883 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش 707 واحدی به عدد 167 هزار و 88 واحد دست یافت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) با افزایش یک واحدی روی رقم 799 واحد ایستاد.

بر اساس این گزارش امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت صنعتی و معدنی چادرملو با 66 واحد، صنعتی و معدنی گل گهر با 46 واحد و فولاد مبارکه با 44 واحد کاهش بیشترین تأثیر منفی را بر محاسبه شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت مخابرات ایران با 46 واحد، ایران خودرو با 45 واحد و پالایش نفت اصفهان با 42 واحد افزایش بالاترین تأثیر مثبت را در برآورد این نماگر به نام خود ثبت کردند.

به گزارش فارس، امروز ارزش کل معاملات سهام در بورس تهران به بیش از 118 میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن یک میلیارد و 534 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی بیش از 83 هزار نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های شیر پاستوریزه پگاه خراسان، سیمان خزر، کارخانه چینی ایران، سرمایه‌گذاری صندوق زمین ساختمان و مسکن شمال غرب، کشتی‌رانی دریای خزر و حق تقدم خرید سهام آن، میدکو از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری صنایع ایران اوراق صکوک «صبصیر» و صکاشی صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود، معدنی املاح ایران، سیمان فارس نو، شیشه و گاز متوقف شدند.

به گزارش فارس، امروز در نماد معاملاتی بانک پاسارگاد بیش از 440 میلیون سهم به ارزش بیش از 52 میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده حقوقی میان کدهای درون گروهی جابه‌جا شد.

در نماد معاملاتی سرمایه‌گذاری سایپا نیز امروز 18.5 میلیون سهم به ارزش بیش از 4 میلیارد تومان کد به کد شد.

در عین حال 10 میلیون سهم سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات به ارزش بیش از یک میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده حقوقی با معاملات انتقالی روبه‌رو شد. در نماد معاملاتی صدرا اما امروز 7.5 میلیون سهم به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده حقوقی با معاملات انتقالی روبه‌رو بود.

همچنین امروز بیش از 5.5 میلیون سهم سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی به ارزش کمتر از 1.5 میلیارد تومان میان کدهای درون گروهی تابعه این شرکت با هدف تجمیع سهام کد به کد شد.

در پتروشیمی جم نیز امروز اندکی بیش از 3 میلیون سهم به ارزش بیش از 3 میلیارد تومان با معاملات انتقالی از سوی سهامدار عمده روبه‌رو بود.

در سایپا آذین اما امروز بیش از 3 میلیون سهم به ارزش بیش از 448 میلیون تومان با معاملات انتقالی روبه‌رو شد.

به گزارش فارس، امروز بازار سهام شاهد حمایت تکنیکالی گروه خودرویی‌ها همزمان با افزایش تقاضا از سوی سهامداران عمده حقوقی بود.

در عین حال بازارگردانی سهام در گروه بانک‌ها برخی از نمادهای معاملاتی پیش روی این گروه را در حول و حوش صفر تابلو قرار داد.

امروز بازار سهام ترجیح می‌داد در شرایط رکود و رخوت حاکم بر کلیت معاملات بازار سهام همچنان تک سهم‌ها و شرکت‌های برخوردار از سهام شناوری پایین را برای نوسان‌گیری بی دردسر مورد توجه قرار دهد.

به گزارش فارس، آنچه که این روزها بازار سهام به شدت از آن رنج می برد عدم وجود پول تازه و نقدینگی در گردش برای حمایت بازار گردان‌ها از سهم‌های پیشرو است.

امروز گروه معدنی‌ها و فلزی‌ها نیز با درجا زدن نمایندگان پیشروی خود در این گروه مواجه بود.

بر اساس این گزارش، ورود آرام به بازار سهام به فصل مجامع و عدم انتظار برای تقسیم سود بالا در این مجامع در کنار انگیزه فروش سهام از سوی برخی معامله گران باعث شده تا بازار شادابی چندانی را شاهد نباشد.

این در حالی است که نوعی انتظار بر رفتار معامله‌گران حاکم بوده که مانع از واگذاری دارایی‌های آنها به هر قیمتی می شود.

 منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + چهارده =