در حاشیه جشنواره ملی فاوا اعلام شد؛

تمامی شبکه‌های غیراخلاقی تلگرام مسدود شد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد وضعیت مسدود کردن کانال‌ها و شبکه‌های تلگرام، گفت: خوشبختانه هر آنچه که ما به این پیام‌رسان فرستادیم، از سوی تلگرام مسدود شده است.

موبنا، لیلا محمدنظامی – محمود واعظی در حاشیه جشنواره ملی فاوا در نشست خبری تصریح کرد: ممکن است در پیدا کردن این شبکه‌های غیراخلاقی نیز برخی کوتاهی‌ها از سوی دستگاه‌ها صورت گرفته باشد اما به طور کلی آنچه که از سوی ما و قوه قضائیه به عنوان لیست به این شبکه پیام‌رسان اعلام شده، مسدود شده است.
وی تاکید کرد: علاوه بر اینکه کابران باید در استفاده از این شبکه رعایت جوانب را کنند، ما نیز باید مانند سایر کشورها، شبکه اجتماعی داخلی خودمان را داشته باشیم و اعلام می‌کنیم که کسانی که در این زمینه فعالیت خواهند داشت، مورد حمایت مالی و فنی قرار خواهند گرفت و ما امیدواریم شبکه‌های اجتماعی ایرانی بومی داشته باشیم که سرورهایشان در کشور باشد.
وی همچنین در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه قرار بود تا پایان اردیبهشت ماه قیمت اینترنت ۱۵ درصد کاهش یابد، گفت: ما کمیته‌ای در وزارت ارتباطات تشکیل داده‌ایم تا کاهش تعرفه اینترنت را بررسی کند و امیدواریم طبق قولی که داده‌ایم اوایل امسال به قول‌مان عمل کنیم البته در آن زمان ما موعدی را مقرر نکرده‌ایم و گفتیم موعدی و عددی را برای کاهش تعرفه‌ها اعلام نکردیم.
واعظی ادامه داد: پایین آوردن تعرفه اینترنت باید اقتصادی و بدون ضرر بنگاه‌های ارتباطی باشد و باید همه ذینفعان را در نظر بگیریم که امیدواریم تا پایان خرداد ماه خبر خوشی را در این زمینه به کاربران نهایی بدهیم.

دنبال کنید @ اینستاگرام