«هولوفلکس»؛ تلفن همراه با بدنه و نمایشگر انعطاف‌پذیر (+ویدئو)

به جای ایجاد یک تصویر برای هر چشم، مانند یک نمایشگر سه بعدی سنتی، نمایشگر گوشی هولوفلکس دارای یک لایه از لنزهای کوچک است که نور را در جهات مختلف پراکنده می کنند.

موبنا -آزمایشگاه رسانه انسانی دانشگاه کویین گوشی هوشمند جالب توجه ای را معرفی کرده است که به نام «هولوفلکس» شناخته می شود و از بدنه و نمایشگر هولوگرافی انعطاف‌پذیر سود می برد. این محصول اساسا یک نسخه ارتقا یافته از نمایشگرهای سه بعدی و گوشی های انعطاف‌پذیر است که تا پیش از این دیده ایم.

به جای ایجاد یک تصویر برای هر چشم، مانند یک نمایشگر سه بعدی سنتی، نمایشگر گوشی هولوفلکس دارای یک لایه از لنزهای کوچک است که نور را در جهات مختلف پراکنده می کنند. بر همین اساس، چند نفر می توانند یک تصویر سه بعدی را به صورت همزمان مشاهده کنند بدون این که نیازی به ردیاب سر یا عینک های سه بعدی باشد.

هولوفلکس به گونه ای خم می شود که تا پیش از این تجربه نکرده بودیم. در حقیقت، ویژگی خم شدن این گوشی به کاربر اجازه می دهد با آن چه روی نمایشگر نشان داده می شود در یک بعد سوم تعامل داشته باشد.

اما حداقل یک نقطه ضعف برای هولوفلکس وجود دارد. اگرچه کاربر به یک نمایشگر 1080p نگاه می کند اما آنچه در نهایت از لنزهای هولوفلکس عبور می کند یک نمایشگر 160 در 104 پیکسل است که برای یک گوشی هوشمند مدرن به هیچ عنوان کیفیت خوبی نیست. این به معنای آن است که حداقل در حال حاضر احتمال بکارگیری این فناوری در تلفن های همراه تولید انبوه وجود ندارد.

 منبع: عصرایران| نویسنده: محمد مهدی حیدرپور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =

دنبال کنید @ اینستاگرام