سامسونگ شهریور ماه از تایزن ۳.۰ رونمایی می‌کند

موبنا -نسخه جدید سیستم عامل اختصاصی سامسونگ که Tizen 3.0 نام دارد، در ماه سپتامبر (شهریور) به طور رسمی عرضه خواهد شد. از آنجا که رویداد IFA 2016 نیز شهریور ماه برگزار می‌شود بعید نیست که معرفی این نسخه از سیستم عامل اختصاصی سامسونگ در جریان همین رویداد صورت بگیرد. اولین محصولی هم که احتمالا …

موبنا -نسخه جدید سیستم عامل اختصاصی سامسونگ که Tizen 3.0 نام دارد، در ماه سپتامبر (شهریور) به طور رسمی عرضه خواهد شد. از آنجا که رویداد IFA 2016 نیز شهریور ماه برگزار می‌شود بعید نیست که معرفی این نسخه از سیستم عامل اختصاصی سامسونگ در جریان همین رویداد صورت بگیرد. اولین محصولی هم که احتمالا به تایزن ۳ مجهز می‌شود Gear S3 خواهد بود.

این پلتفرم جدید ۶۴ بیتی خواهد بود بنابراین با پردازنده‌های مبتنی بر معماری جدید ARM و البته x86 سازگار است. همچنین پشتیبانی از APIهای Vulkan‌ از دیگر شاخصه‌های تایزن ۳ است که نشان می‌دهد تایزن با قابلیت‌های گرافیکی اندروید نیز سازگار است. علاوه براین نسخه جدید تایزن از ۴K هم پشتیبانی می‌کند که برای پشتیبانی از تلویزیون‌های هوشمند جدید سامسونگ ایده‌آل است. از دیگر قابلیت‌های تایزن ۳ می‌توانیم به قابلیت چند کاربره، کنترل صوتی و مراقبت از حریم شخصی و ویروس‌ها اشاره کنیم.

تایزن عمدتا در ابزارهای پوشیدنی و تلویزیون‌های هوشمند سامسونگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. البته سامسونگ در تلاش است تا با ارتقای قابلیت‌های تایزن کم کم استفاده از این سیستم عامل را در گوشی‌های هوشمند خود هم بکار بگیرد. در حال حاضر Z1‌ و Z3‌ سامسونگ گوشی‌های تایزنی هستند که به موفقیت‌های خوبی در بازار کشورهایی مثل هند و بنگلادش دست یافته‌اند. نسخه بتای تایزن ۳ از ماه جولای در دسترس خواهد بود و انتظار می‌رود تا پایان سال ۲۰۱۶ هر دو گوشی سامسونگ زد ۱ و زد ۳ به تایزن ۳ مجهز شوند.

در شرایطی که سامسونگ با پشتکار فراوان در حال توسعه تایزن است هنوز بسیاری معتقدند توسعه سیستم عامل اختصاصی و جدا شدن از اکو سیستم غنی اندروید کاری اشتباه است. این در حالی است که سامسونگ معتقد است با غنی کردن فضای تایزن و توسعه نرم افزارهای متنوع برای آن می‌توان به دنیایی با گوشی‌های هوشمند پرچمدار تایزنی امیدوار باشیم.

 منبع: زومیت| نویسنده: محسن کریمی

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا