سامانه غذا و دارو راه اندازی شد

مدیرکل نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: کاهش دریافت کالری مردم از طریق کاهش قند، چربی و نمک، مهم ترین هدف سازمان غذا و دارو در سال 95 است.

موبنا -دکتر بهروز جنت در همایش ملی نشان ایمنی و سلامت که همزمان با پنجمین روز از هفته سلامت برگزار شد، با تاکید بر ضرورت حمایت سازمان‌های نظارتی و صنایع غذایی برای کنترل بیماری‌های غیرواگیر گفت: بیشترین مخاطره جامعه ما بیماری‌های غیرواگیر است که خطرناکترین و مرموزترین آن‌ها دیابت است.

وی با اشاره به اینکه، کنترل و پیشگیری از بیماری های غیرواگیر نظیر دیابت در آینده نزدیک تمام بودجه های سلامت خود را به سمت خود می کشاند، افزود: در همین راستا کاهش دریافت کالری از طریق کاهش قندهای ساده، چربی و نمک از اولویت‌های کاری این سازمان در سال 95 است.

به گفته دکتر جنت برای پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیرواگیر کمک سازمان های نظارتی و صنایع غذایی لازم است و کاهش دغدغه های تولید کنندگان و تامین کنندگان مواد غذایی از دیگر برنامه های امسال سازمان غذا و داروست که به این منظور سامانه ttac را راه اندازی کردیم که در ماه جاری قسمت مربوط به ثبت واردات مواد اولیه فعال می‌شود.

مدیرکل نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: دریافت پروانه از طریق این سامانه از دیگر برنامه های امسال سازمان غذا و داروست تا هرکسی که می‌تواند محصول خوب با فرمولاسیون مناسب سلامت ارائه دهد تا با ثبت در این سامانه و حذف بروکراسی‌های اداری با تنوع بیشتر و تمرکز بر ارتقای سلامت محصولات خود در راه اهداف سلامت محور گام بردارند.

جنت گفت: امیدوارم بتوانیم با این شیوه تنوع محصولات غذایی و سلامت‌محور را که دغدغه مردم است، ایجاد کرده و محصولی خوب با اندازه کافی و در راستای اهداف سلامت‌محور در اختیار مردم قرار دهیم، بنابراین امیدواریم با کمک شما تولیدکنندگان به این اهداف دست یابیم.

گفتنی است، در ادامه این مراسم که در مرکز همایش های صدا وسیما برگزار شد با حضور وزیر بهداشت از سایت www.ttac.ir رونمایی و از 9 نفر از مسئولان صنایع غذایی که به طرح اصالت (شناسنامه محصول از تولید تا مسیر طی شده آزمایشگاهی) توجه ویژه و اهتمام داشته اند تقدیر شد.

 منبع: ایسنا 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =

دنبال کنید @ اینستاگرام