واکنش بلک بری به خبر جاسوسی از مشترکانش

موبنا – به گزارش زددی نت، این اطلاعیه پس از آن صادر شد که برخی رسانه ها از همکاری بلاک بری و پلیس کانادا از سال ۲۰۱۰ به این سو برای جاسوسی از گوشی‌های هوشمند کاربران خبر دادند. جان شن مدیر عامل بلک بری بعد از رد درخواست های متعدد رسانه ها برای مصاحبه و …

موبنا – به گزارش زددی نت، این اطلاعیه پس از آن صادر شد که برخی رسانه ها از همکاری بلاک بری و پلیس کانادا از سال ۲۰۱۰ به این سو برای جاسوسی از گوشی‌های هوشمند کاربران خبر دادند.

جان شن مدیر عامل بلک بری بعد از رد درخواست های متعدد رسانه ها برای مصاحبه و اظهارنظر در مورد این خبر، ترجیح داد مطلبی را در وبلاگ رسمی این شرکت منتشر کند و بر اصول مورد پذیرش این شرکت از جمله خطوط اخلاقی و حقوقی مورد تایید آن تاکید کند.

در بخشی از این مطلب وبلاگی آمده است: از مدتها قبل موضع ما این است که شرکت‌های فناوری باید از درخواست های منطقی قانونی برای دسترسی به اطلاعات تبعیت کنند.

رسانه های کانادایی می‌گویند پلیس این کشور از سال ۲۰۱۰ به کلید رمزگذاری اصلی گوشی های بلاک بری دسترسی داشته و از این طریق بیش از یک میلیون پیام رد وبدل شده از طریق پیام رسان بلک بری را مشاهده و از آنها استراق سمع کرده است. اسنادی که در این زمینه به دست آمده نشان می دهد که بلک بری روند استراق سمع از مشترکان خود توسط پلیس کانادا را تسهیل کرده است. بلاک بری قبلا هم پس از اصرار دولت پاکستان دسترسی مقامات این کشور به سرورهای خود را ممکن کرده بود.

 منبع: فارس 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا