پایان پشتیبانی از ویندوز ایکس پی در مرورگر تازه کروم

موبنا – به گزارش آرس تکنیکا، کروم ۵۰ دارای برخی به روزرسانی ها و وصله هایی برای حل برخی مشکلات امنیتی نیز هست. اما از سیستم عامل های Windows XP، Windows Vista، OS X 10.6، OS X 10.7و OS X 10.8 پشتیبانی نمی کند. گوگل در نوامبر گذشته اعلام کرده بود که از ماه آوریل …

موبنا – به گزارش آرس تکنیکا، کروم ۵۰ دارای برخی به روزرسانی ها و وصله هایی برای حل برخی مشکلات امنیتی نیز هست. اما از سیستم عامل های Windows XP، Windows Vista، OS X 10.6، OS X 10.7و OS X 10.8 پشتیبانی نمی کند.

گوگل در نوامبر گذشته اعلام کرده بود که از ماه آوریل سال ۲۰۱۶ از سیستم عامل های قدیمی شرکت های مایکروسافت و اپل در تولیدات خود پشتیبانی نمی‌کند و البته این به معنای از کار افتادن نسخه های قدیمی تر مرورگر کروم که بر روی سیستم عامل های مذکور نصب شده اند، نیست. اما برای به روزکردن نسخه های قدیمی کروم وصله‌های به روزرسان عرضه نمی شود.

گوگل از کاربران خواسته سیستم عامل های جدید و به روز را بر روی رایانه های خود نصب کنند تا بتوانند از مزایای خدمات این شرکت به طور کامل بهره مند شوند.

گفتنی است آخرین نسخه های مرورگرهای فایرفاکس و اپرا کماکان بر روی رایانه های مجهز به ویندوز ایکس پی و OS X 10.6 قابل اجرا هستند. اما مشکل اصلی عدم پشتیبانی مایکروسافت و اپل از این سیستم عامل ها و عدم عرضه وصله های به روزرسان برای آنهاست که امنیت کاربران را به خطر می اندازد.

 منبع: فارس 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا