۱۱ خودرو در ترکیه به آتش كشيده شد

موبنا – به گزارش خبرگزاري دوغان، افراد ناشناس بامداد امروز در منطقه « سلطان بيلي »، استانبول ۱۱ خودروي شخصي را به آتش كشيدند. شاهدان عيني مي گويند كه افراد ناشناس با ريختن بنزين روي خودروها اقدام به سوزاندن آنها كردند. آتش سوزي ها با تلاش شهروندان و ماموران آتش نشاني مهار شد. هنوز هيچ …

موبنا – به گزارش خبرگزاري دوغان، افراد ناشناس بامداد امروز در منطقه « سلطان بيلي »، استانبول ۱۱ خودروي شخصي را به آتش كشيدند.

شاهدان عيني مي گويند كه افراد ناشناس با ريختن بنزين روي خودروها اقدام به سوزاندن آنها كردند.

آتش سوزي ها با تلاش شهروندان و ماموران آتش نشاني مهار شد.

هنوز هيچ گروهي مسئوليت اين حادثه را بر عهده نگرفته است ولي برخي از رسانه ها مدعي هستند كه عناصر «پ.ك.ك » اقدام به اين كار كرده اند.

تحقيقات پليس تركيه با هدف شناسايي عاملان اين حادثه ادامه دارد.

پنجشنبه گذشته نيز ۲۳ خودرو در استانبول به آتش كشيده شده بود.

در سال هاي گذشته نيز در مقاطعي كه درگيريهاي مسلحانه ميان نظاميان تركيه با عناصر «پ.ك.ك» تشديد شده بود صدها خودرو به طور مشكوكي توسط افراد ناشناس در استانبول به آتش كشيده شد.

مناطق كردنشين شرق و جنوب شرق تركيه حدود ۹ ماه است كه شاهد درگيريهاي خونين مي باشد.

به گفته مقامات امنيتي تركيه در اين مدت در اثر بمباران مواضع پ.ك.ك در شمال عراق توسط جنگنده – بمب افكن هاي تركيه و در درگيري هاي داخل خاك اين كشور حدود پنج هزار نفر از مخالفان كرد (اعضاي پ.ك.ك) و حدود ۴۰۰ نفر از مردم و ماموران امنيتي و انتظامي كشته شده اند.

در اين مدت به دليل ناآرامي ها، حدود ۲۵۰ هزار نفر از اهالي مناطق ياد شده از خانه و كاشانه خود كوچ كرده اند و دانش آموزان نيز در مناطق ياد شده، به دليل ناآرامي ها نمي توانند به مدرسه بروند.

 منبع:  ایرنا 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا