موبنا رسانه ای برای طرفداران فناوری

شکار به سبک اژدهای کومودو

شکار به سبک اژدهای کومودو

بزرگترین سوسمار جهان گرچه مشهور است که بیشتر از لاشه حیوانات مرده تغذیه می کند اما اگر غذایی برای خوردن نیابد به یک شکارچی بسیار خطرناک تبدیل می شود که می تواند برای هر جانداری خطر محسوب شود.

موبنا – “اژدهای کومودو” با القابی چون کروکودیل خشکی٬ غول دیده بان و سوسمار آدمخوار با طول 3 متر و وزنی بیش از 136 کیلوگرم بزرگترین و خطرناک ترین سوسمار جهان است که تقریباً همه چیز خوار است و در هر وعده غذایی می‌تواند تا 80 درصد وزن خود تغذیه کند.

اژدهای کومودو اغلب از گوشت مردار تغذیه می کند اما شکارچی قابلی است و با روش خاص خود می تواند هر حیوانی را از پای درآورد. او در هنگام شکار بدون حرکت در کمین می‌نشیند و به محض نزدیک شدن طعمه به کمک پاهای قوی، چنگال ها و دندان های تیز خود او را از پا درمی آورد. بزاق سمی این شکارچی خطرناک به حدی است که حتی اگر شکار از چنگ آنها فرار کند نیز بیش از یک روز عمر نخواهد کرد. دانشمندان می گویند بزاق یک اژدها حاوی 50 نوع باکتری سمّی است که وارد خون طعمه شده و در مدت 24 ساعت او را از پای در می‌آورد.

این سوسمار همچنین استاد در ردیابی از طریق حس بویایی و شامه قوی است و می تواند بوی حیوان دیگر یا لاشه را از 4 کيلومتری ردیابی کند. “جولیا سانداکوا” عکاس روس که چندی پیش برای عکاسی از این خزنده خطرناک به “کومودو” رفته بود موفق شد یکی از همین لحظات شگفت انگیز شکار دو کومودو را شاهد باشد و عکاسی کند.

او که همراه با یک گروه گردشگر به جزیره کومودو در اندونزی رفته بود با کمک راهنمای در چند نوبت در نقاطی که اژدهای کومودو در آن زندگی می کند به کمین نشست و در یکی از این مواد موفق شد لحظه لحظه شکار یک بز به دست دو اژدها را شاهد باشد. عکس های او که در کترز منتشر شده است نشان می دهد لقب اژدها برازنده این جاندار خطرناک است.

شکار به سبک اژدهای کومودو

شکار به سبک اژدهای کومودو

شکار به سبک اژدهای کومودو

شکار به سبک اژدهای کومودو

شکار به سبک اژدهای کومودو

شکار به سبک اژدهای کومودو

 منبع:  فرادید

دنبال کنید @ اینستاگرام