اپلیکیشن FlexBright عملکرد مشابه قابلیت «شیفت شب» iOS 9.3 را فراهم می‌کند

اپلیکیشن جدید FlexBright برای آیفون، با ارائه‌ی قابلیت مشابه «شیفت شب» در iOS 9.3، تنظیمات مربوط به نور پس زمینه‌ی آیفون را کنترل کرده تا چرخه‌ی خواب کاربران را بهبود ببخشد.

موبنا- معمولا بسیاری از کاربران از دستگاه‌ هوشمند خود در بیشتر مواقع برای مطالعه، چت و وبگردی بخصوص پیش از خواب استفاده می‌کنند که این امر در خستگی چشم تاثیر زیادی دارد. از این‌رو اپل در حال آماده سازی قابلیت‌های جالبی مانند Night Shift در نسخه‌ی ۹.۳ از سیستم‌عامل موبایل خود است که این قابلیت نور پس زمینه‌ی آیفون را در ساعات مختلفی از روز تغییر می‌دهد. این قابلیت اختیاریبا کمک سنسور نور دیوایس، با توجه به زمان و مکان، در ساعات شب، نور و رنگ صفحه را کم و گرمتر می‌کند تا چشم اذیت نشود و در روشنایی روز دوباره به صورت خودکار حالت اولیه را به خود می‌گیرد.

 بر اساس مطالعات اخیر محققان، به علت وجود نور آبی رنگ در صفحه‌‌نمایش دستگاه‌ها کاربران با مشکلاتی مواجه می‌شوند که اگر چند ساعت پیش از خواب از گجت‌ها استفاده کنند، خواب آسوده‌ای نخواهند داشت. حال اپلیکیشن جدیدی با نام FlexBright برای کاربران آیفون ارائه شده که به قابلیت مشابه شیفت شب در آی‌او‌اس و F.lux در مک مجهز شده است؛ این برنامه نور آبی صفحه‌نمایش را کاهش داده و نور مناسب چشم کاربر و متناسب با ساعات روز را محیا می‌کند.

البته انتشار این نوع اپ کمی عجیب است؛ چرا که پیش از این اپلیکیشنی با نام F.lux برای آیفون منتشر شده بود که اپل عملکرد آن را مغایر با شرایط و ضوابط خود می‌دانست و از این‌رو آن را از اپ‌استور حذف کرد.

هنوز سرنوشت اپلیکیشن FlexBright مشخص نیست؛ اما اگر از آیفون خود بیشتر در شب‌ها استفاده می‌کنید، نصب این اپلیکیشن کاربردی را پیشنهاد می‌دهیم. FlexBright با قیمت ۲ دلار در اپ استور قابل دانلود است.

منبع:زومیت|نویسنده:سمیه حسین پور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + پانزده =

دنبال کنید @ اینستاگرام