توصیه مدافع سابق استقلال به حنیف

سهراب بختیاری زاده درباره خط دفاع استقلال توضیحاتی می دهد و می گوید عمران زاده وزنش زیاد است.

ضعف خط دفاعی استقلال و عملکردی که بازیکنان این تیم در مقابل گسترش فولاد داشتند، بهانه ای شد برای گفت و گو با سهراب بختیاری زاده؛ او که سال ها در خط دفاعی آبی ها خوش می درخشید. بختیاری زاده در این باره توضیحاتی داد و البته در پایان گفت به خط دفاعی استقلال نمره قبولی می دهد.

اگر مدافعان بد بودند

اگر مدافعان استقلال خیلی بد بودند، قطعا استقلال در بالای جدول حضور نداشت. مدافع های این تیم هم روز خوب داشتند و هم روز بد. من صحبت درباره خط دفاعی استقلال را در دو بخش فنی خلاصه می کنم. بخش اول جدال تن به تن. چه موقعی که مدافع توپ دارد و چه موقعی که آن را از دست می دهد، باید به حریف غالب باشد. در این صورت می تواند موفق باشد. بخش دوم هم ساختار کلی تیم است.

راحت دریبل می خورند

مدافعان استقلال هر از گاهی دچار اشتباه می شوند. این به سنگین بودن آنها هم مربوط می شود. گاهی خیلی ضعیف ظاهر می شوند و می گذارند بازیکن حریف به راحتی از آنها بگذرد. در بازی گسترش فولاد تقریبا ما چنین صحنه هایی را زیاد دیدیم. البته فراموش نکنیم که ما بازی خوب از حنیف عمران زاده و مگویان هم دیده ایم.

حنیف می تواند بهتر از اینها باشد

من معتقدم حنیف عمران زاده می تواند خیلی بهتر از اینها باشد. او باید بیرون از زمین طوری زندگی کند که وزنش پائین بیاید. در این صورت می تواند چالاک تر و چابک تر تمرین کند و در بازی ها حاضر شود.

بی انصافی است اگر…

اگر بخواهیم خط دفاعی استقلال را محکوم به ضعیف بودم کنیم، بی انصافی است. استقلال با همین خط دفاعی به صدر جدول رسیده است. هفته ها هم بالا بوده. استقلال قبل از اینکه بخواهد ضعف مدافعان خود را برطرف کند، باید ساختار دفاعی خود را سر و شکل بدهد. در همان بازی گسترش فولاد ضعف استقلال بیشتر به خاطر ساختار دفاعی اش بود.

مدافعان و درصد اشتباهات شان

من خودم مدافع بودم. گاهش اشتباه می کرد. روزهای بدی داشتم. اتفاق افتاد ضعیف باشم. اینها جزیی از فوتبال است. ولی نباید فراموش کنیم که مدافعان باید کمترین درصد اشتباه را داشته باشند. با وجود اینکه می گویم خط دفاع استقلال ضعف دارد، ولی به آنها تا اینجا نمره قبولی می دهم. مگویان و حنیف بار زیادی بار سنگین خط دفاعی را به دوش می کشند. البته نباید از بازی های خوب رحمتی و کمک به خط دفاعی استقلال بگذریم. در هر صورت در این شرایط وظیفه کادر فنی هم سنگین می شود. آنها باید سریعا ضعف ها را پیدا کنند و با طراحی تمرینات این مشکلات را از بین ببرند.

برایم افتخار است…

درباره حضور پررنگ پرسپولیسی ها در تیم منتخب بعد از انقلاب و حضور پررنگ پرسپولیسی ها بحث زیاد است. ولی من می توانم درباره شخص خودم حرف بزنم. از اینکه اسمم در این لیست و کنار آن بزرگان بود، بسیار خوشحال شدم. خرسند شدم که بازیکنان بزرگی مثل نادرمحمدخانی، پنجعلی، خاکپور و… دوباره بازی های خوبشاان زنده شد. آنها زحمات خیلی زیادی برای فوتبال ما کشیدند. واقعا برایم مهم نبود چندم شوم. حتی دو بار با عادل فردوسی پور تماس گرفتم که بگویم اسم من را از لیست بهترین ها خارج کند ولی جواب نداد. برایم افتخار بود کنار این بزرگان در یک لیست باشم.

نظرات مردم کارشناسی نیست

با تمام احترامی که برای رای مردم و نظرات شان قایلم، باید بگویم نظرات آنها کارشناسی نیست. امیدوارم یک روز در ایران فوتبال حرفه ای جا بیفتد و هرکسی درباره فوتبال نظر کاشناسی ندهد. من سینما را خیلی دوست دارم. فیلم زیاد می بینم ولی می توانم درباره آن نظر کارشناسی بدهم؟ امیدوارم چنین نگاهی هم در فوتبال باشد و هر کسی به خود اجازه ندهد کارشناس فوتبال شود.

زیبایی لیگ با رقابت سرخابی ها

رقابت استقلال و پرسپولیس در صدر جدول لیگ برتر، خیلی ادامه مسابقات را قشنگ می کند. شکلی در این نیست. دو تیم از ستون های اصلی فوتبال ایران هستند. همیشه گفته ام که استقلال به پرسپولیس نیاز دارد و پرسپولیس هم به استقلال. امیدوارم رقابت سالمی داشته باشند. از الان سخت است که بگوئیم چه تیمی قهرمان می شود. ولی به نظرم تا روز آخر رقابت بین 4،5 تیم آخر جدول وجود خواهد داشت.

176/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =

دنبال کنید @ اینستاگرام