نخستین هتل سبز ایران ساخته می‌شود

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی از ساخت نخستین هتل سبز ایران در ایران خبر داد و گفت: ورود سرمایه‌گذاران خارجی برای ساخت هتل‌های ۵ ستاره در کشورمان مسلماً ستاره‌های کنونی هتل‌هایمان را رقابتی خواهد کرد.

محسن قریب در نشست خبری تشریح برنامه‌های گردشگری و هتلداری شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی اظهار داشت: در اوایل سال 95 نخستین هتل سبز ایران با تمام الزامات و استانداردهای جهانی در شهر اصفهان ساخته می‌شود به طوری که حتی با واردات خودروهایی که مبانی محیط زیست را رعایت می‌کنند در اختیار دفاتر تاکسیرانی قرار داده می‌شود تا برای این هتل مورد استفاده قرار گیرد.

وی همچنین با اشاره به اینکه قدمت هتل‌های شرکت سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی بالغ بر 40 سال است و قالباً مستهلک بوده عنوان کرد: براین اساس طرح توسعه هتل‌هایمان را در دستور کار داریم به طوریکه تا 5 سال آینده 10 هتل جدید با تجهیز 10 هزار تخت و با احداث دو هزار و 500 اتاق ساخته می‌شود.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی با اشاره به شرایط ورود ایران به وضعیت پساتحریم در رقابتی شدن خدمات در هتل‌های کشورمان تأکید کرد و گفت: اگر شرکت‌های سرمایه گذاری خارجی برای ساخت هتل‌های 5 ستاره اقدام کنند مسلماً هتل‌های 5 ستاره کنونی کشورمان در رقابت با هتل‌های اروپایی به ترازهای 3 و4 ستاره نزول پیدا می‌کنند بنابراین می‌طلبد رقابت در این عرصه بیشتر شود.

قریب با اشاره به اینکه ایران یک برجام خارجی را پشت سر گذاشته است و باید یک برجام داخلی را نیز پشت سربگذارد توضیح داد: برجام داخلی بخش‌های خصوصی در عرصه گردشگری با قوای سه گانه، ستاد مشترک ارتش و صدا و سیما خواهد بود که باید تفاهم‌ها ی بیشتری برای رسیدن به چشم انداز حدود 20 میلیون گردشگر را به ایران داشته باشیم.

وی با بیان اینکه متأسفانه در طول یک سال فقط 100 روز مردم وقتشان را برای سفر اختصاص می‌دهند و 250 روز هتل‌ها خالی از مسافر هستند، گفت: یک هتل 100 اتاقه در بهترین شرایط شاید 60 درصد اتاق‌هایش پر شود و این به معنای آن است که هتل‌ها نمی‌توانند به سوخت دهی مناسبی برسند.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری ایرانگردی و جهانگردی با تأکید بر کمک رسانه‌ها و علی الخصوص رسانه ملی برای تبلیغ هتل‌ها و مکان‌های گردشگری کشورمان، عنوان کرد: یک هتل که در سال یک میلیارد تومان درآمد دارد 800 میلیون تومان را باید به هزینه‌های جاری خود اختصاص داده و فقط 200 میلیون تومان سود می‌برد در حالی که پخش یک تیزر تلویزیونی نیز 200 میلیون تومان هزینه می‌برد و مسلما هتل‌ها توانشان برای پرداخت چنین هزینه‌هایی امکان پذیر نیست.

قریب همچنین با اشاره به اینکه برای ساخت یک هتل توسط سرمایه گذار خارجی به 200 میلیارد تومان اعتبار نیاز است، خاطرنشان کرد: این درحالی است که سرمایه گذار خارجی سوالات متعددی در زمینه قانون کار در ایران و مسائل فرهنگی و ارزشی در کشورمان دارد زیرا با این مباحث در کشورهای دیگر روبرو نیست. بنابراین می‌طلبد برخی محدودیت‌ها با تصمیم گیری‌های به موقع برطرف شود تا ما بتوانیم با سرمایه گذاری مناسب در عرصه گردشگری به سیستم بین المللی هتلداری دنیا متصل شویم.
111/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 4 =

دنبال کنید @ اینستاگرام