احتمال قطع توزیع شیر در مدارس

بعد از تمام اما و اگرها درباره وضع توزیع شیر در مدارس، حالا مشاور اجرایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش از احتمال قطع توزیع شیر در مدارس به دلیل اختصاص نیافتن بودجه خبر داده است.

آموزش ‌و پرورش به کارخانجات لبنیات بدهکار است
منصور مجاوری با بیان این‌که آموزش‌وپرورش به کارخانجات لبنیات بدهکار است، دراین‌باره گفت: «درباره ادامه یا ادامه نیافتن توزیع شیر در مدارس، کمیته ملی شیر دوشنبه تصمیم‌گیری خواهد کرد.»  او با اشاره به این‌که دولت در ابتدای سال؛ بودجه خوبی را برای شیر مدارس مصوب کرد، به ایلنا گفت: «اما از محل هدفمندی یارانه‌ها که قرار بود؛ ۴۰۰‌میلیارد تومان اختصاص یابد، تاکنون اعتباری داده نشده است. البته از بودجه عمومی، ۷۵‌درصد بودجه‌ای که قرار بود به توزیع شیر مدارس اختصاص یابد، تخصیص داده شده است.»  مشاور اجرایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی به بدهکاری آموزش‌وپرورش به کارخانجات شیر اشاره کرد و گفت: «با ۱۵۰ کارخانه شیر قرارداد داریم و زمانی که اعتبار اختصاص نیابد، نمی‌توانیم پاسخگوی کارخانجات باشیم.»  او همچنین توزیع ۵۰۰‌میلیون پاکت شیر از ابتدای مهر ۹۴ در مدارس را اقدام بی‌سابقه‌ای در سال‌های اخیر دانست و گفت: «امسال بی‌سابقه‌ترین برنامه توزیع شیر را نسبت به سال‌های گذشته داشتیم.»  مجاوری در ادامه اظهار امیدواری کرد که در ٣-٢هفته آینده دولت اعتبارات لازم را تخصیص دهد.
179/

One thought on “احتمال قطع توزیع شیر در مدارس

  1. سام پاسخ

    والله قطعش کنید بره پی کارش.
    یه شیر به این بچه ها داده میشه، از دماغشون دراومده.
    واقعاً جای سئوال پیش میاد که چرا برنامه ریزی مدون و چندساله انجام نمیشه تا همچین شرایطی بوجود نیاد. وقتی بودجه کشور مبتنی بر برخی درامدها مثل نفت نگاشته میشه، باید قیمت تمام شده شیر مدارس هم مبتنی بر وضعیت بازار، واردات خوراک دام و تجهیزات و نیازمندیهای دیگر آنها در هر برهه ای تدوین و نگاشته بشه.
    در دنیایی که بین امروز و فردای آن شاهد تغییرات شگرفی هستیم، خیلی سخت نیست یک برنامه ریزی صحیح و اصولی در مورد مسئله ای بنام شیر مدارس تهیه بشه تا شاهد چنین اوضاع بهم ریخته ای نباشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 12 =

دنبال کنید @ اینستاگرام