در کشور امارات بنزین ارزان تر از آب معدنی شد

روزنامه نشنال چاپ امارات اعلام کرد قیمت بنزین در این کشور به سطح بی سابقه ای سقوط کرده است. یک لیتر بنزین سوپر در این کشور در حال حاضر ۴۰ سنت است. این در حالیست که در امارات یک بطری آب معدنی ۱.۵ لیتری دو دلار و ۱۵ سنت، یک بطری پپسی یک لیتری ۸۰ …

روزنامه نشنال چاپ امارات اعلام کرد قیمت بنزین در این کشور به سطح بی سابقه ای سقوط کرده است. یک لیتر بنزین سوپر در این کشور در حال حاضر ۴۰ سنت است. این در حالیست که در امارات یک بطری آب معدنی ۱.۵ لیتری دو دلار و ۱۵ سنت، یک بطری پپسی یک لیتری ۸۰ سنت و شش عدد تخم مرغ یک دلار و شش سنت قیمت دارد.

یاسمین سعده از ساکنان دوبی به روزنامه نشنال گفت: اگرچه پس انداز کردن در دوبی همیشه مطلوب است، فکر کردن به تاثیرات قیمت پایین نفت و آنچه که در نتیجه این مسئله در حال رخ دادن برای اقتصاد است، ترسناک به نظر می‌رسد. این امر برای ساکنان دوبی قدری ترسناک است.

حسن گلاداری کارشناس محیط زیست ابراز نگرانی کرد که روند نزولی قیمتها مانع رفتن به سمت خودروهای مقرون به صرفه تر می‌شود که برای محیط زیست ضرر کمتری دارند.

در سال گذشته از ژانویه ۲۰۱۵ نفت برنت ۳۰ درصد ارزان شد و از ۵۲ دلار در هر بشکه به ۳۵ دلار رسید. دلایل پشت کاهش شدید قیمت نفت شامل رشد معتدل تر اقتصاد چین) چین یکی از بزرگترین مصرف کنندگان نفت جهان است(، سیاست افزایش تولید اوپک و لغو تحریمهای ایران هستند.

سهیل المزروعی وزیر انرژی امارات معتقد است عرضه مازاد جهانی نفت امسال حتی با وجود اضافه شدن روزانه ۵۰۰ هزار بشکه نفت از سوی ایران، کاهش می یابد.

وی افزود: افزایش تولید احتمالی روزانه ۵۰۰ هزار بشکه ای ایران برای تامین تقاضای مورد انتظار کافی نخواهد بود. پی بردن به اینکه عرضه جدید نفت در سال جاری از کجا خواهد بود تا افزایش تقاضای سالانه دستکم ۱.۳ میلیون بشکه در روز تامین شود، دشوار است.
۱۸۴/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا