آلفابت ارزشمندترین شرکت جهان معرفی شد

موبنا – در تاریخ 11 آگوست 2011 بر اساس آخرین ارزش سهام در تالار بورس آمریکا اعلام شد اپل ارزشمندترین شرکت جهان محسوب می‌شود و مجموع سرمایه‌های آن از شرکت Exxon-Mobil هم فراتر رفته است.

به گزارش موبنا، در اوایل سال 2013 ارزش سهام اپل سقوط 40 درصدی را تجربه کرد که این اتفاق پس از عرضه گوشی هوشمند آیفون 5 صورت گرفت. مدت زیادی طول نکشید که شرکت Exxon-Mobil بار دیگر توانست به عنوان ارزشمندترین شرکت جهان خود را معرفی کند.

به هر حال، نوسانات بازار بورس در چند هفته گذشته و بر اساس برخی پیش‌بینی‌ها گفته شد اپل برای نخستین بار کاهش سالانه فروش آیفون را تجربه می‌کند و همین مسئله باعث خواهد شد امسال برخی سرمایه‌گذاران شرکت اپل را ترک کنند.

اپل هم‌اکنون ارزشمندترین شرکت جهان محسوب می‌شود و ارزش مجموع سرمایه‌های آن 535 میلیارد دلار برآورد شده است. ولی با پیش‌بینی‌های انجام شده اپل امسال به رتبه دوم سقوط می‌کند.

ارزش سازمانی شرکت اپل هم‌اکنون 393 میلیارد دلار محاسبه می‌شود و با توجه به اینکه ارزش سازمانی آلفابت به عنوان مادر اصلی شرکت گوگل و دیگر زیرمجموعه‌ها 420 میلیارد دلار برآورد شده است، هم‌اکنون می‌توان آلفابت را ارزشمندترین شرکت جهان معرفی کرد.

100/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 10 =