اهداف بلند شیائومی برای فروش گوشی در بازار جهانی محقق نشد

موبنا – شرکت شیائومی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد در سال 2015 میلادی در مجموع 70 میلیون دستگاه گوشی هوشمند را روانه بازار جهانی کرده است.

به گزارش موبنا، اگرچه عرضه گوشی‌های چینی شیائومی در سال گذشته رشد 14.5 درصدی را نسبت به سال 2014 میلادی نشان می‌دهد، ولی این شرکت نتوانسته است رکورد دو سال قبل خود را بشکند.

در ابتدای سال 2016 میلادی شرکت چینی شیائومی پیش‌بینی کرده بود که در سال 2015 میلادی بین 80 تا 100 میلیون دستگاه گوشی هوشمند را در بازار جهانی خواهد فروخت.

شیائومی خبر فروش 70 میلیون دستگاه گوشی هوشمند را روی صفحه اختصاصی خود در شبکه اجتماعی چینی Weibo منتشر کرد و «لین بین» مدیر آن تصویری با متن زیر را به اشتراک گذاشت: «عرضه گوشی‌های هوشمند شیائومی در سال 2015: بیش از 70 میلیون دستگاه».

در ژوئیه گذشته این شرکت تعداد گوشی‌های فروخته شده در نیمه نخست سال 2015 را اعلام کرد. این نخستین باری بود که میزان فروش نیم‌فصل گوشی‌های شیائومی از پیش‌بینی‌های قبلی کمتر بود و همین مسئله باعث شد کارشناسان در مورد آینده فعالیت‌های شیائومی دچار نگرانی شوند.

کارشناسان تا پیش از این احتمال می‌دادند 90 درصد درآمدهای شیائومی در سال 2015 میلادی از فروش گوشی‌های هوشمند تامین شود که البته این اتفاق محقق نشد.

100/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 6 =