باکیفیت‌ترین عکس تاریخ از سیاره پلوتون گرفته شد

موبنا – فضاپیمای New Horizons ناسا عکس‌های جدید از دورترین سیاره منظومه شمسی موسوم به پلوتون را ارسال کرد و دانشمندان برای نخستین بار توانستند با دقت بیشتر روی این سیاره یخی مطالعه کنند.

به گزارش موبنا، آخرین عکس ارسال شده در روزهای اخیر باکیفیت‌ترین عکس تاریخ است که بشر توانسته از سیاره پلوتون تهیه کند و این عکس در طول سفر فضاپیمای ناسا در ماه ژوئیه به دست آمده است.

این عکس به قدری باکیفیت است که در آن می‌توان تمام چاله‌ها، کوه‌ها، یخچال‌های طبیعی و … را مشاهده کرد. پس از چندین دهه انتظار، این بهترین عکسی است که بشر می‌تواند از دورترین سیاره منظومه شمسی در اختیار داشته باشد و روی آن مطالعات خود را انجام دهد.

این عکس‌ها زمانی گرفته شد که فضاپیمای New Horizons در نزدیک‌ترین حالت خود به سیاره پلوتون قرار داشت و به گفته دانشمندان ناسا، فاصله میان این فضاپیما و پلوتون در زمان گرفتن عکس‌ها حدود 17 هزار کیلومتر بود.

این عکس‌ها فضایی را با اندازه نصف یک شهر زمینی به نمایش گذاشتند که سطح آن را کوه‌ها و یخچال‌های طبیعی پوشانده بودند.

کیفیت هر کدام از این عکس‌ها بین 77 تا 85 متر بود و در نهایت عکس‌ها در کنار یکدیگر قرار گرفتند تا دانشمندان بتوانند مطالعه خود را روی بخشی از سیاره پلوتون به وسعت 80 کیلومتر انجام دهند.

100/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 3 =

دنبال کنید @ اینستاگرام