سوئیفت برمی‌گردد، ارز تک‌نرخی حداکثر ۶ ماه پس از لغو تحریم‌

سیف: دلار ارزان می‌شود، سودجویان ضرر می‌کنند

ولی‌الله سیف رئیس‌ کل بانک مرکزی از یکسان‌سازی نرخ ارز حداکثر ۶ماه بعد از لغو تحریم‌ها خبر داد و اعلام کرد: روند کاهشی نرخ ارز در بازار ادامه می‌یابد.

او درباره یکسان‌سازی نرخ ارز گفت: فکر می‌کنم حداکثر ۶ماه بعد از لغو تحریم‌ها به‌طور رسمی نرخ ارز یکسان را خواهیم داشت؛ با سیاست‌هایی که این بانک دنبال می‌کند، ارز دیگر مبنایی برای سرمایه‌گذاری نیست و اگر کسی بخواهد ارز بخرد تا در آینده گران شود، حتما ضرر خواهد کرد.
او خاطرنشان کرد: در گذشته نیز چندین‌بار این موضوع امتحان شد و این جمع‌بندی به عمل آمد، ضمن این‌که مسلما قیمت ارز به‌حدی که الان در بازار است، نخواهد بود و رو به پایین خواهد آمد.
وی با بیان این‌که قیمت ارز در روزهای گذشته به دلیل تقاضای مسافران اربعین و همچنین به دلیل تقاضای سفرهای آخر ‌سال میلادی رو به افزایش گذاشت، افزود: ظرف روزهای اخیر روند نزولی قیمت ارز شروع شده است و به نظر می‌رسد که این روند ادامه یابد و حتما به وضع تعادلی قبلی برمی‌گردد.
وی افزود: یکی از پیش‌‌نیازهای تثبیت نرخ ارز ارتباطات بین‌المللی مناسب است که سرعت جابه‌جایی منابع را داشته باشیم و طبیعا بعد از برداشتن تحریم‌ها این کار عملی می‌شود.
او درباره اتصال دوباره بانک‌های ایرانی به شبکه سوئیفت اظهار داشت: درحال حاضر کارگروهی در بانک مرکزی مشغول فعالیت است که بتواند مقدمات این کار را آماده کند.

Tag

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − یک =

دنبال کنید @ اینستاگرام