کرملین: اقدام ترکیه بسیار خطرناک است

دمیتری بیسکوف سخنگوی ریاست جمهوری روسیه، روز سه شنبه درباره پیامدهای احتمالی این اقدام ترکیه بر روابط دو کشور گفت: اظهارنظر، ارزیابی و نتیجه گیری در این باره و قبل از دریافت جزئیات این حادثه صحیح به نظر نمی رسد. بیسکوف تأکید کرد که روسیه اطلاعات قطعی در اختیار دارد که ترکیه هواپیمای روسی “سوخو …

دمیتری بیسکوف سخنگوی ریاست جمهوری روسیه، روز سه شنبه درباره پیامدهای احتمالی این اقدام ترکیه بر روابط دو کشور گفت: اظهارنظر، ارزیابی و نتیجه گیری در این باره و قبل از دریافت جزئیات این حادثه صحیح به نظر نمی رسد.

بیسکوف تأکید کرد که روسیه اطلاعات قطعی در اختیار دارد که ترکیه هواپیمای روسی “سوخو ۲۴” را در حریم هوایی سوریه هدف قرار داده است و دستگاههای دیده بانی الکترونیک نیز این امور را تأیید کرده است.

وزارت دفاع روسیه با اعلام هدف قرار گرفتن و سرنگونی یک فروند جنگنده سوخوی ۲۴ این کشور در سوریه، ورود این جنگنده به حریم هوایی ترکیه را به شدت رد و اعلام کرد که خلبانان این جنگنده توانسته اند با چتر فرود بیایند.

در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است: هواپیمای مزبور شش هزار متر ارتفاع داشته است و ما در حال حاضر برای اطلاع از سرنوشت دو خلبان آن که توانسته اند با چتر فرود بیایند تلاش می کنیم.

از سوی دیگر ستاد مشترک نیروهای مسلح ترکیه اعلام کرد: سرنگونی جنگنده روسی پس از ورود آن به حریم هوایی ترکیه و توجه نکردن آن به هشدارهای نیروی هوایی این کشور اتفاق افتاده و دو فروند جنگنده اف ۱۶ نیروی هوایی ترکیه جنگنده روسی را سرنگون کردند.

۱۷۶/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا