عوارض خروج از مرزهای مهران و شلمچه حذف شد

عوارض خروج از مرزهای مهران و شلمچه از زائران اربعین حسینی دریافت نمی‌شود.

به گزارش “اقطاع” به نقل از ایرنا – عوارض ۱۰۰ هزار ریالی شهرداری از زائران عتبات عالیات در ایام منتهی به اربعین حسینی در این شهر مرزی گرفته نخواهد شد.

شهردار مهران دیروز گفت: این تصمیم به منظور تسهیل در تردد و روان‌سازی سفر زائران عتبات عالیات از مرز بین‌المللی مهران به عراق از سوی شورای اسلامی شهر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه این اقدام با هدف خدمات‌دهی مطلوب به زائران عتبات عالیات در این شهر مرزی انجام گرفته است، یادآور شد: شهرداری مهران پیش از این از هر زائر ۱۰۰ هزار ریال (۱۰ هزار تومان) به عنوان عوارض دریافت می‌کرد.
وی با بیان اینکه این تصمیم فقط برای تردد زائران تا پایان اربعین حسینی لازم‌الاجراست، افزود: پس از پایان آیین اربعین حسینی، زائران برای تردد از مرز مهران باید مبلغ ۱۰۰ هزار ریال بابت هر نفر به‌عنوان عوارض شهرداری پرداخت کنند.
همچنین به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، فرماندار ویژه خرمشهر گفت: به منظور تسهیل در تردد زائران اربعین حسینی به کشور عراق عوارض خروج از مرز بین‌المللی شلمچه حذف شد.
ولی‌الله حیاتی با بیان اینکه از هر زائر ایرانی
۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان به‌عنوان عوارض خروج از کشور دریافت می‌شد گفت: طبق هماهنگی صورت گرفته با منطقه آزاد اروند، عوارض خروج از کشور از دیروز در مرز شلمچه حذف شده است.
وی افزود: بر این اساس تا پایان اربعین حسینی این وضعیت در مرز شلمچه وجود خواهد داشت و زائران عوارضی بابت خروج از کشور پرداخت نمی‌کنند.
حدود نیمی از زائران زمینی اربعین از مرز بین‌المللی شلمچه در خرمشهر راهی کربلای معلا می‌شوند
پارسال در اربعین حسینی حدود ۷۰۰ هزار زائر از مرز شلمچه به کشور عراق سفر کردند و پیش‌بینی می‌شود امسال یک میلیون نفر عازم کربلا شوند.
184/

دنبال کنید @ اینستاگرام