مسکو خواستار جبهه علیه داعش شد

وزارت خارجه روسیه امروز جمعه (۲۲ آبان) با صدور بیانیه‌ای، اقدام وحشیانه تروریست‌ها در لبنان را محکوم نمود. بر اساس گزارش خبرگزاری «تاس» روسیه، بنا بر بیانیه مذکور «تروریست‌های انتحاری به انجام دو بمبگذاری در «برج البراجنه» منطقه‌ای شلوغ واقع در ضاحیه در جنوب بیروت، در شامگاه روز پنج‌شنبه ۱۲ اکتبر اقدام نمودند. بر پایه …

وزارت خارجه روسیه امروز جمعه (۲۲ آبان) با صدور بیانیه‌ای، اقدام وحشیانه تروریست‌ها در لبنان را محکوم نمود.

بر اساس گزارش خبرگزاری «تاس» روسیه، بنا بر بیانیه مذکور «تروریست‌های انتحاری به انجام دو بمبگذاری در «برج البراجنه» منطقه‌ای شلوغ واقع در ضاحیه در جنوب بیروت، در شامگاه روز پنج‌شنبه ۱۲ اکتبر اقدام نمودند.

بر پایه گزارش‌های رسانه‌های لبنانی، شمار تلفات این حملات تروریستی به ۴۳ تن کشته و ۲۳۹ نفر زخمی رسیده است. گروه افراطی تکفیری داعش مسئولیت این انفجارهای مرگبار را بر عهده گرفته است.

این بیانیه می‌افزاید، «داعش با هدف انتقام از [بنا به تعبیر این گروه تروریستی] «شیعه‌های مرتد» اقدام به این کار کرده است.»

نوشته های مشابه

در ادامه بیانیه مسکو آمده است «روسیه همدردی‌ عمیق خود را با خانواده ‌های قربانی این انفجارها ابراز می‌کند و امیدوار است که هر چه سریعتر حال مجروحین این حادثه بهبود پیدا کند. ما از این اقدام رذل و خبیثانه تروریستی بر ضد غیرنظامیان بی‌گناه در پایتخت لبنان که سال‌هاست از جنایات وحشیانه تروریست‌ها رنج می برد، آزرده و خشمگین هستیم و به شدت این اقدام آنان را محکوم می‌کنیم.»

در بیانیه وزارت خارجه روسیه همچنین آمده است: «عاملان و طراحان این جنایت باید به سزای عمل خودشان برسند. این اقدام آنان تلاشی خونین و مرگبار برای بر هم زدن صلح و ثبات لبنان، و نیز تحریک اختلافات قومی و نژادی، در این کشور دوست مسکو، است.»

این بیانیه می افزاید: «مسکو از همه کشورهای درگیر می‌خواهد تا در یک جبهه مشترک و بر پایه حقوق بین‌الملل ضد-تروریستی جهانی، بر ضد داعش متحد شده و اقدام کنند».

وزارت خارجه روسیه اعلام کرد: «بار دیگر ما از همه نیروهای درگیر و ذینفع در خاورمیانه و فرای آن که به ریشه‌کنی گروه تروریستی تکفیری داعش و دیگر سازمان‌های جنایت‌کار مشابه علاقمندند، می‌خواهیم تا در یک جبهه مشترک ضد-تروریستی بر اسای حقوق بین‌الملل متحد شوند تا تروریست‌ها را هر چه زودتر شکست دهند و ثبات و امنیت را به منطقه خاورمیانه برگردانند.»

دفتر رسانه ای کاخ کرملین اعلام کرد که پیش‌تر روز جمعه، ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه پیام تسلیتی برای نبیه بری، رییس مجلس لبنان ارسال کرد. پوتین در این پیام ابراز امیدواری کرد که طراحان و عاملان این جنایات به سزایی که شایسته آنان است برسند و افزود که روسیه آماده است تا به صورت نزدیک با مقامات لبنانی در مبارزه علیه تروریسم و به طور ویژه علیه داعش، همکاری کند.

۱۷۶/

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا