پایان فعالیت بزرگترین رویداد فرهنگی – تجاری جهان

EXPO 2015 به کار خود خاتمه داد

موبنا – میلان – نمایشگاه EXPO 2015 که بزرگترین رویداد فرهنگی – تجاری جهان محسوب می‌شود و وسعت برگزاری آن را با مسابقات جهانی المپیک مقایسه می‌کنند، روز گذشته در شهر میلان ایتالیا به کار خود پایان داد.

این نمایشگاه برای دوره زمانی شش ماهه از اول می تا پایان اکتبر 2015 با موضوع «تغذیه جهانی: انرژی زندگی» در فضایی به وسعت یک میلیون متر مربع در میلان ایتالیا برگزار شد و در مجموع بیش از 20 میلیون نفر از 150 کشور جهان از آن بازدید کردند.

در ماه پایانی برگزاری این نمایشگاه بیش از 4 میلیون نفر از پاویون جمهوری اسلامی ایران بازدید کردند و سید حسین میرظفرجویان مدیر نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران توضیح داد روزانه بیش از 30 هزار نفر به پاویون ایران مراجعه کردند.

پاویون ایران با بهره‌گیری از نماد سفره ایرانی با 2 هزار متر مربع در دو طبقه طراحی شد که در طبقه اول به معرفی صنایع دستی و غذای ایرانی پرداخت و طبقه دوم آن هم گونه‌های مختلف گیاهی اقلیم ایران را به نمایش گذاشت.

لازم به ذکر است شهر میلان نخستین بار در 28 آپریل 1906 میلادی میزبانی نمایشگاه بین‌المللی EXPO را با 200 پاویون در پارک Sempion به عهده گرفت و موفقیت‌ها و تجارب آن باعث شد در سال 2015 میلادی بزرگترین نمایشگاه EXPO در تاریخ را برگزار کند.

100/

 

دنبال کنید @ اینستاگرام