برپایی کمپین آگاهی بخشی درباره دیابت با حضور ۵ چهره محبوب سینما، تئاتر و تلویزیون

“بهاره رهنما”، “سحردولتشاهی” ،”کمندامیرسلیمانی”، “سام درخشانی” و “سروش صحت” پنج چهره محبوب سینما، تئاتر و تلویزیون هستند که درکمپین سفیران آگاهی بخشی درباره دیابت مشارکت دارند. ” بهاره رهنما “، با حضوردر یک مرکز درمانی در حکیمیه تهران با تعریف دیابت برای شهروندان حاضر دراین مرکز گفت: هر دیابتی بطور متوسط دو میلیون و پانصد …

“بهاره رهنما”، “سحردولتشاهی” ،”کمندامیرسلیمانی”، “سام درخشانی” و “سروش صحت” پنج چهره محبوب سینما، تئاتر و تلویزیون هستند که درکمپین سفیران آگاهی بخشی درباره دیابت مشارکت دارند.

کمپین دیابت (3)
” بهاره رهنما “، با حضوردر یک مرکز درمانی در حکیمیه تهران با تعریف دیابت برای شهروندان حاضر دراین مرکز گفت: هر دیابتی بطور متوسط دو میلیون و پانصد هزارتومان برای خانواده و کشورش هزینه ایجاد می کند.
بازیگر فیلم سینمایی خاطره انگیز طبقه حساس ” ، در دبیرستان دخترانه مطهری هم خوردن فست فودها را یکی از دلایل ابتلا به دیابت اعلام و صدها دانش آموز گردآمده در حیاط این مدرسه را به عنوان مادران فردا یاد کرد و از آنان خواست تا مصرف غذاهای آماده را به حداقل برسانند.

کمپین دیابت (1)
” سحردولتشاهی”، هم در مرکز دیابت سمرقندی با تاکید بر نقش ورزش در جلوگیری از ابتدا به دیابت گفت: تنها با ۳۰ دقیقه ورزش منظم روزانه و رژیم غذایی سالم می توانیم تا ۸۰% خطر ابتلا به دیابت را کاهش دهیم .
برنده سیمرغ بهترین بازیگر نقش مکمل زن در جشنواره فیلم فجر سال گذشته برای بازی در فیلم “عصریخبندان”، در کلینیک میلاد هم رعایت رژیم غذایی مناسب را از دیگر عوامل تاثیرگذار در این زمینه برشمرد.

کمپین دیابت (6)
” کمند امیرسلیمانی ” هم در سالن اجتماعات بیمارستان آرش، ترک سیگار و عدم استعمال دخانیات را عاملی تعیین کننده در پیشگیری از دیابت دانست.
بازیگر سریال تلویزیونی ماندگار ” پدرسالار” ، در مرکز بیماریهای خاص شرق تهران هم بی اطلاعی حدود نیمی از مبتلایان به دیابت را از دیگر خطرات دیابت دانست و گفت: متاسفانه در ایران از هر دو نفر دیابتی یک نفر از دیابت خود آگاهی ندارد.

کمپین دیابت (5)
” سروش صحت “، در دبیرستان شهید بهشتی شهرری استعمال دخانیات و بوی‍ژه قلیان بوسیله نسل جدید را از عوامل تاثیرگذار درابتلا به دیابت در سالهای آینده اعلام کرد.
کارگردان سریال تلویزیونی ” ساختمان پزشکان “، در بیمارستان پیامبر هم به حاضران در سالن اجتماعات این بیمارستان گفت: در ایران، هر ۱۴ دقیقه یک نفر جان خود را در اثر دیابت از دست می دهد و همه ما باید دیابت را خیلی جدی بگیریم.

کمپین دیابت (2)

” سام درخشانی “، در سالن اجتماعات معاونت اجتماعی شهرداری منطقه هشت تهران ، از حاضران در این محل خواست تا با انجام آزمایشهای دوره ای خون ، از وضعیت قند خون ناشتا و قند خون سه ماهه (HbA1c) و وضعیت سلامت خودشان آگاه باشند. وی خاطرنشان کرد: یک درصد کاهش HbA1c خطر مرگ ناشی از دیابت را بیش از ۲۰ درصد کاهش می دهد.
بازیگر سریال تلویزیونی ” باران “، همچنین پیش از ظهر ۱۱ آبان ماه در کلینیک شریعت رضوی در مهرآباد جنوبی تهران در جمع گروهی از شهروندان درباره دیابت اطلاع رسانی خواهد کرد.

کمپین دیابت (4)
هم اکنون حدود پنج میلیون ایرانی مبتلا به دیابت هستند. این در حالیست که در ایران از هر دو نفر دیابتی یک نفر از دیابت خود آگاهی ندارد. شهرنشینی و استفاده از غذاهای آماده، کم تحرکی جامعه، چاقی و افزایش وزن، رژیم غذایی ناسالم و استعمال دخانیات از مهمترین عوامل ابتلا به دیابت شناخته شده است که گروهی از هنرمندان نوعدوست با توجه به مسوولیت اجتماعی خود تلاش دارند تا میزان آگاهی عمومی درباره دیابت در جامعه را ارتقاء دهند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا