نسل جدید کابل‌های HDMI برای پشتیبانی از تصاویر 4 هزار پیکسلی

موبنا – شرکت HDMI Licensing از راه‌اندازی طرح جدیدی موسوم به Premium HDMI Cable خبر داد که به موجب آن نسل جدید کابل‌های HDMI با سرعت بالای برای انتقال داده‌ها و پشتیبانی از کیفیت 4 هزار پیکسلی در گیرنده‌های Ultra HD مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به گزارش موبنا،‌ این طرح که به صورت مستقیم توسط مرکز تولیدکننده فناوری‌های HDMI پشتیبانی می‌شود، کابل‌هایی را مورد آزمایش قرار می‌دهد که می‌توانند داده‌های تصویری را با سرعت بالاتر انتقال دهد.

این فناوری جدید به آداپتورهای HDMI امکان می‌دهد سرعت خود را به حداکثر برسانند و بتوانند با گیرنده‌های تصویری Ultra HD سازگاری پیدا کنند.

بر این اساس دستگاه‌هایی که قرار است این فناوری را به کار گیرند، می‌بایست توان پشتیبانی از تصاویر 4 هزار پیکسلی، Ultra HD و HDR را داشته باشند. در آزمایش‌های انجام شده این فناوری جدید موفق شد با موفقیت داده‌های تصویری با کیفیت‌های مذکور را مورد پشتیبانی قرار دهد.

در حال حاضر تمام حق امتیازهای مربوط به فناوری جدید HDMI ثبت شده و آزمایش‌های لازم با موفقیت روی آن انجام شده است. شرکت سازنده پیش‌بینی می‌کند تا پایان سال 2015 میلادی این فناوری را در نسل جدید گیرنده‌های تلویزیونی به دست کاربران جهانی برساند.

100/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 2 =

دنبال کنید @ اینستاگرام