روحانی نیویورک را به مقصد تهران ترک کرد

رئیس‌ جمهوری اسلامی ایران که به منظور شرکت در هفتادمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کرده بود، عازم تهران شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی که در پی فاجعه منا در روز عید قربان برنامه‌های خود در حاشیه سازمان ملل را نیمه‌تمام گذاشت، دقایقی پیش برای حضور در مراسم استقبال از پیکر حجاج جان‌باخته کشورمان، نیویورک را به مقصد تهران ترک کرد.

وی در سفر به نیویورک علاوه بر سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل و اجلاس سران توسعه پایدار ضمن تشریح دیدگاه‌ها و مواضع تهران در خصوص مهم‌ترین مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی، دیدارها و مذاکراتی با سران و مقامات کشورهای روسیه، سوئد، فرانسه، انگلیس، ایتالیا، برزیل، بولیوی، ژاپن، اکوادور، افغانستان و سنگال و نیز دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای اروپا داشت.

دیدار با اعضای اندیشکده‌های آمریکا، نشست با مدیران شرکت‌های تجاری، اقتصادی و صنعتی آمریکا، دیدار با مدیران و مجریان ارشد رسانه‌های بین‌المللی، دیدار با نخبگان و کارآفرینان ایرانی مقیم آمریکا، حضور در جمع صمیمی ایرانیان مقیم آمریکا و مصاحبه با رادیو ملی آمریکا و شبکه تلویزیونی سی.‌ان.‌ان از دیگر برنامه‌های کاری فشرده رئیس‌جمهور در جریان سفر به مقر سازمان ملل متحد بود.

دنبال کنید @ اینستاگرام