حضور نماینده ایران هنگام سخنرانی اوباما

نمایندگان ایران در سازمان ملل و مدیر کل حوزه وزارتی امور خارجه در زمان سخنرانی رئیس جمهور آمریکا در سازمان ملل حضور داشتند.

“غلام علی خوشرو، نماینده ایران در سازمان ملل و غلامحسین دهقانی، سفیر و معاون نمایندگی ایران در سازمان ملل و اسحاق آل حبیب مدیر کل حوزه وزارتی امور خارجه در زمان سخنرانی “باراک اوباما” رئیس جمهور آمریکا در سازمان ملل حضور داشتند.

رئیس جمهوری آمریکا طی سخنان خود گفت: وقتی کارم شروع شد، پیمان منع استفاده از تسلیحات نظامی با سرکشی ایران در خطر بود. اما توانستیم به توافق برسیم. هدف از تحریم‌ها، تنبیه ایران نبود، بلکه برای سنجش ایران بود، اینکه آیا این کشور رویه خود را تغییر می‌دهد یا خیر.

اگر توافق هسته‌ای ایران بطور کامل اجرا شود، منع تسلیحات هسته‌ای تقویت شده وجلوی  جنگی بالقوه گرفته شده و جهان امن تر می‌شود. ما نمی‌توانیم کنار بایستیم زمانی که سرزمین و حق حاکمیت یک ملت به شکلی وقیحانه نقض می‌شود. ما خواهان یک روسیه مستحکم هستیم که در تقویت نظام بین‌الملل به عنوان یک کل همکاری کند. برای 50 سال بود که ما یک سیاست ناکام را نسبت به کوبا به پیش بردیم … گشایش، و نه سرکوب، زندگی را بهتری را برای کوبایی‌ها فراهم می‌کند. زمانی که نظم به صورت کلی از بین برود، ما باید اقدام کنیم. اما زمانی که با یکدیگر اقدام کنیم قدرتمندتر خواهیم بود.

اوباما گفت:‌ شعار «مرگ بر آمریکا» در ایران شغل ایجاد نمی‌کند و برای ایران امنیت نمی‌آورد. وی همچنین از کسانی که اسلام و تروریسم را یکسان به حساب می‌آورند انتقاد کرد.

دنبال کنید @ اینستاگرام