بیش از 3 میلیون شهروند عراقی آواره شدند

سازمان بین المللی مهاجرت سازمان ملل متحد روز یکشنبه در جدید ترین آمار خود اعلام کرد که از ژانویه (دی) سال 2014 تاکنون بیش از 3 میلیون شهروند عراقی در اثر بحران و درگیری های جاری در این کشور آواره شدند.

سازمان بین المللی مهاجرت سازمان ملل متحد با صدور بیانه ای اعلام کرد که از ژانویه (دی) سال 2014 تاکنون 3 میلیون و 176 هزار شهروند عراقی خانه و کاشانه خود را در اثر درگیری و خشونت ها از دست داده و آواره شدند.

این سازمان اعلام کرد که 94 درصد این مهاجران قصد دارند به منازل اصلی خود بازگردند.

بر اساس این گزارش،مسکن در راس نیازهای این مهاجران در کنار نیاز به کار و دسترسی به آب آشامیدنی سالم قرار دارد.

سازمان بین المللی مهاجرت همچنین اعلام کرد که بیشتر شهروندان عراقی که مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شدند، در اربیل، کرکوک، سلیمانیه و بغداد متمرکز شده اند.

«توماس لوتر فایس» رییس دفتر سازمان بین الملل مهاجرت نیز در این باره گفت: روند مهاجرت در عراق همچنان ادامه دارد و ادامه خشونت ها و درگیری ها در این کشور میلیون ها نفر را مجبور به ترک خانه و کاشانه خود می کند.

«صالح مطلک» که مسوول کمیته رسیدگی به امور آوارگان در دولت عراق نیز است، افزود: اوضاع آوارگان کشورش نابسامان و مصیبت بار است.

سقوط شهر الرمادی مرکز استان الانبار در اوایل آوریل گذشته به دست داعش منجر به مهاجرت بیش از 250 هزار نفر از این استان شده است.

عراق از تابستان گذشته تاکنون با بحران ناشی از حمله گروه تروریستی داعش به شهرهای شمال این کشور و اشغال برخی از آنها و ارتکاب جنایاتی از سوی این گروه تکفیری تروریستی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × پنج =

دنبال کنید @ اینستاگرام