افزایش دزدی‌ میان مسئولان مالی داعش

حساب‌دار مالی داعش که مسئول چاه‌های نفتی در مناطق اشغال شده این گروه در حومه حسکه بود، پس از سرقت مبلغی حدود 100 میلیون لیره سوریه گریخت.

حساب‌دار مالی داعش که مسئول چاه‌های نفتی در مناطق اشغال شده این گروه در حومه حسکه بود، پس از سرقت مبلغی حدود 100 میلیون لیره سوریه گریخت.

این اقدام در نوع خود بی سابقه نیست، چرا که اخیرا نیز رخدادهایی از این دست چندین مرتبه صورت گرفته است. در دیر الزور سوریه انس المطلق، معاون حسابدار میدان نفتی تیم و شخصی به نام احمد رحوم،‌ مسئول میدانی داعش در روستای البوعمر پس از سرقت اموال بسیاری به سمت ترکیه فرار کردند.

همچنین عمار احداوی، مسئول قراردادها در گروه تروریستی داعش در دیر الزور در نیمه دوم ماه ژوئن گذشته به جنوب ترکیه گریخت. عامر النکلاوی، مسئول گروه جند الرحمن که با داعش بیعت کرده است و چاه‌های نفتی در دیر الزور را تحت تصرف خود دارد، به همراه مبالغ مالی به ترکیه فرار کرد.

داعش همچنین اذعان کرده است که ابو عبیده المصری، مسئول دفتر مالیات‌ها در شهر المیادین سوریه پس از سرقت چهار میلیون دلار از اموال گرفته شده از مغازه‌ داران و ساکنان روستاها گریخته است.

همچنین شخصی به نام ابو عواد التونسی، یکی از مسئولان داعش که تابعیت تونسی دارد،‌ به همراه 185 میلیون لیره سوریه به مکانی نامعلوم فرار کرد. پیش از او نیز شخصی با نام ابو علی الحربی که تابیعت عربستانی داشت و مسئول احکام بود، فرار کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − 4 =

دنبال کنید @ اینستاگرام