پرونده پدیده در انتظار ابلاغ رئیس جمهور

عضو کمیسیون برنامه‌ و‌ بودجه مجلس گفت: پرونده پدیده شاندیز در جلسه مبارزه با مفاسد اقتصادی در حال پیگیری است که در نهایت باید توسط رییس جمهور ابلاغ گردد.

عضو کمیسیون برنامه‌ و‌ بودجه مجلس گفت: فروش اموال غیر نقدی موسسه میزان برای تسویه حساب با شاکیان تصویب شده، بانک صادرات با حمایت بانک مرکزی بدهی های سهام داران و سپرده گذاران خرد را از طریق یک خط اعتباری پرداخت خواهد کرد، اموال بدهکاران و کسانی از موسسه وام دریافت کرده اند در اختیار موسسه قرار خواهد گرفت تا بدهی سپرده گذاران پرداخت شود و پرونده پدیده شاندیز در جلسه مبارزه با مفاسد اقتصادی در حال پیگیری است که در نهایت باید توسط رییس جمهور ابلاغ گردد.

موسی‌الرضا ثروتی در توضیح آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده موسسه مالی و اعتباری میزان اظهار داشت:روز گذشته دومین جلسه پیرو استیضاح وزیر اقتصاد با حضور جناب آقای ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی،وزیر اقتصاد و دارایی،وزیر دادگستری،رئیس کل بانک مرکزی،رئیس بانک صادرات و تعدادی از نمایندگان برگزار و تصمیماتی در چهار محور اتخاذ گردید.

وی افزود: تصمیم نخست در این راستا انجام گرفت که اگر سرمایه‌گذاری از این پس برای درخواست مجوز موسسه مالی و اعتباری یا بانک وجود داشته باشد٬ساز و کار آن را مشخص و نسبت به صدور مجوز اقدام کنیم و همچنین دارایی‌های موسسه میزان تعیین تکلیف خواهد شد.

ثروتی خاطرنشان کرد:مسئله دوم اینکه تصویب شد،اموال غیرنقدی اعم از ساختمان و زمین موسسه میزان به ارزش حدود ۷۰۰ الی ۸۰۰ میلیارد تومان جهت تسویه حساب شاکیان و بازگرداندن سپرده سرمایه‌گذاران به فروش برسد.

نماینده مردم بجنورد اضافه کرد:سومین تصمیم اتخاذ شده در جلسه دیروز در این خصوص بود که بانک صادرات با حمایت بانک مرکزی جهت پوشش بدهی‌های سهام‌داران و سپرده‌گذاران خرد از طریق ایجاد یک خط اعتباری اقدام نمایند و چهارم اینکه اموال کسانی که به موسسه میزان بدهکار بوده یا از این موسسه وام دریافت نموده‌اند و اقساط و مقروضات خود را پرداخت نکرده‌اند جهت فروش در اختیار موسسه میزان قرار گیرد تا از این طریق بدهی‌ های سپرده‌گذاران پرداخت شود.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات با اشاره به آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده پدیده شاندیز خاطرنشان کرد:با توجه به اینکه پیش از این اختیار رسیدگی به پرونده پدیده از سوی شورای عالی امنیت ملی به وزارت کشور محول گردیده بود٬ جلسه‌ای با مسئولان این وزارتخانه برگزار کردیم که گزارش آن در ۱۴ بند مصوبه٬ تقدیم رئیس جمهوری گردید و این مصوبه توسط دکتر روحانی در اختیار معاون اول ریاست جمهوری قرار گرفت و آقای جهانگیری نیز مصوبات را در اختیار مشاوران خود قرار داده و گویا در جلسه مبارزه با مفاسد اقتصادی زیر نظر رئیس‌جمهور محترم در حال پیگیری است که ان‌شاءالله نتیجه نهایی آن پس از امضای رئیس جمهور ابلاغ خواهد شد.

عضو فراکسیون اصول‌گرایان رهروان ولایت مجلس با اشاره به انتقادها از صدا و سیما به دلیل پخش تبلیغات برای موسسه میزان و پدیده اعلام کرد:البته صداوسیما باید با دقت بیشتری نسبت به پخش تبلیغات برای موسسه‌های مالی و اعتباری عمل کند و تنها برای موسسه‌های دارای مجوز تبلیغ کند اما آنچه مسلم است این است که مسئولان مربوطه از جمله بانک مرکزی می‌بایست طبق ماده ۹۵ و ۹۶ جلوی فعالیت چنین موسسه‌هایی را بگیرد و همچنین طبق ماده ۹۹ هر گونه اوراق بهادار زیر نظر بورس باشد٬ اما آنچنان که در پرونده پدیده شاهد بودیم٬ اوراق بهادار خارج از نظارت سازمان بورس توزیع و به فروش رسید و وزارت اقتصاد و دارایی نیز هیچ اقدامی در این خصوص انجام نداد.

ثروتی در پایان تصریح کرد:به امید خدا ساز و کار نهایی در خصوص پرونده موسسه میزان به تصویب رسیده و این موسسه باید از ابتدای هفته جاری اقدامات لازم جهت بازگردان پول مردم را آغاز کند.

One thought on “پرونده پدیده در انتظار ابلاغ رئیس جمهور

  1. محسن پاسخ

    باتشکر از مدیر سایت. با سلام واحترام به تمام سهامداران پدیده شاندیز و موسسه میزان. که اکثر قریب به اتفاق گر چه سهامدار نامیده میشوند. ولی حدود هفتاد درصدشان از قشر زیر متوسط جامعه میباشند. که شکی نیست ایرانی و مسلمانند. و به دین و سرزمینشان سخت وابسته . و هیچ وصله ای بر انها نمی شود نسبت داد. و به هیچ گروه و حزب سیاسی نیز وابسته نیستند. نه تنها سرمایه دار نیستند. بلکه اغلب از کلوی خانوادشان بریدند. و با گمراهی بعضی از رسانه ها و تبلغات شبانه روزی صدا وسیمای جمهوری اسلامی اندکی سرمایه گذاری کردن. غافل از اینکه از قبل افراد فاسد وبی وجدان و فاسدین اقتصادی و چندی از مسئولین متخلف بی لیاقتی با ظاهری اسلامی ولی چون هنر پیشه چشمها یشان و گوشهایشان را بسته و یا غیر آگاه و بی سواد و یا سود جویی سناریوی را برای یک میلیون ایرانی تنظیم کردند. که از آخرش خبر داشتند عجیب تر از آن پس از گذشت نه ماه هیچ یک از افرد یاد شده نه تنها به پای میز محاکمه کشیده نمی شوند. بلکه در بعضی مواقع . با سکوتشان با روح وروان سهامداران آنها را به سخره میگیرند. و نزدیکانشان شایعه می کنند. اجازه دفاع از خود ندارند. هر روز با داستانی تازه مردم بدبخت را روانه می کنند. چطور میشود . جناب آقای رئیس جمهور و همچنین سران سه قوه . صدای دادخواهی وتظلم یک میلیون ملت غیور و مسلمان ایران را نمیشنود .؟ بازی دادن مردم تاکی مگر تاکید. رهبر معظم به سران قوه مبارزه با مفاسد اقتصادی و هم دلی دولت وملت نبود. جای تاسف است مردم مالباخته بجای مراجعه به دادکستری به استانداری و ساختمان ریاست جمهوری پناه میبرند. علت چیست .؟ من یک باز نسسته هستم که حاصل سنوات سی و دوسال خدمتم را که حتی مقدارش کمتر از حقوق یک ماه بعضی از مسئولین آقای احمدی نژاد بود سرمایه گذاری کردم . اینک بیش از صد پیام بر سایت مستقیم بر (63 ) مقام بلند پایه از آقای رئیس جمهور و رئیس محترم قوه قضائیه . و رئیس محترم مجلس و بعلاوه مقامات بلند پایه ذیربط . در هفته دولت ارسال کردم متاسفانه هیچ مقامی جواب نداد. حال ای خدای بزرگ داد این مظلومان و بی پناهان خودت برس و ای رهبر معظم لطفا بداد ما برسید – با تشکر باز نشسته مالباخته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 16 =

دنبال کنید @ اینستاگرام