ممنوعیت جذب معلم حق‌ التدریس

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: هیچ نیروی جدید حق التدریس برای تأمین معلمان مدارس شهر تهران در سال تحصیلی آینده جذب نخواهند شد.

اسفندیار چهاربند خبر جذب نیروی جدید حق التدریس در آموزش و پرورش شهر تهران تکذیب کرد و افزود: کمبود معلم در شهر تهران را با اضافه کاری معلمان رسمی و ساماندهی معلمان مازاد تامین خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: نیروهای حق التدریس قبلی که دارای شماره پرسنلی هستند به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

چهاربند گفت: به مربیان پیش دبستانی مجوز فعالیت در مراکز آموزشی پیش ضمیمه داده می شود و این مربیان می توانند از مراکز مازاد آموزش و پرورش نیز برای تأسیس مراکز پیش دبستانی استفاده کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران افزود: مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی در بکارگیری مربیان پیش دبستانی و نیروهای شرکتی در آموزش و پرورش به صورت حق التدریس مشمول شهر تهران نمی شود و این نیروها به صورت حق التدریس در آموزش و پرورش فعالیت نخواهند کرد.

چهاربند گفت: 174 فرهنگی از سایر استان ها برای انتقال به شهر تهران درخواست دادند و تاکنون 80 نفر از آن ها به دلیل بالا بودن هزینه های زندگی در شهر تهران از درخواست خود انصراف دادند.

وی از خریداری 14 مدرسه استیجاری در شهر تهران نیز خبر داد و افزود: مبایعه نامه با مالکان چهار مدرسه استیجاری منعقد شده است و توانستیم با تغییر کاربری برخی مراکز آموزش و پرورش اعتبار خرید مدارس استیجاری را تأمین کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران گفت: با خریداری مدارس استیجاری شهر تهران مشکل پلمپ شدن این مدارس برطرف شده است و هم اکنون هیچ مدرسه پلمپ شده ای در شهر تهران وجود ندارد.

چهاربند افزود: قبل از شروع سال تحصیلی مبلغ 5 هزار تومان به ازای هر دانش آموز به عنوان سرانه دانش آموزی به همه مدارس شهر تهران پرداخت خواهد شد.

وی همچنین به پرداخت مطالبات فرهنگیان شهر تهران اشاره کرد و گفت: امیدواریم تا پایان شهریور و قبل از شروع سال تحصیلی بخشی از 90 میلیارد تومان بدهی آموزش و پرورش به فرهنگیان شهر تهران پرداخت شود.

One thought on “ممنوعیت جذب معلم حق‌ التدریس

  1. نازی پاسخ

    ایشون مگه قانون سرش نمیشه /////؟یا اینکه مجلس اسم پیش دبستانی ها ی تهران رو ازین قانون جدا کرده؟
    هر چی قانونه باید اجرا بشه برا همه ،تهران و اصفهان و خوزستان هم نداره….
    اینهمه نماینده رای ندادن که چون نظر ایشون نیست تهرا نی ها حق التدریس نشند…شورای نگهبان خوب گفت .چطور همون مازادها رو از دبیرستان ها میتونید جمع کنید بیارید دبستان اما پیش دبستان رو نمیتونید بعد ده سال حق التدریس کنید….شایدم ایندفعه نوبت تهرانی هاست بیان جلو وزارتخانه…..خجالت بکشید دیگه مملکت قانون داره…قانونش هم حق التدریس شدن همه پیش دبستانی هاست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 2 =

دنبال کنید @ اینستاگرام