رگبار و رعد و برق در شرق استان تهران

اداره‌کل هواشناسی استان تهران در اطلاعیه‌ای در دو روز آینده برای شهرهای شرق استان تهران، رگبار و رعد و برق پیش‌بینی و بر احتیاط در تردد و توقف در مناطق مستعد سیل تأکید کرده است.

در این اطلاعیه توصیه شده است: برای جلوگیری از خطر احتمالی طغیان مسیل‌ها و رودخانه‌ها و رعد و برق و مه غلیظ در مناطق کوهستانی تمهیدات لازم دیده شود.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: همچنین در شهرهای جنوبی استان تهران به ویژه رباط کریم و ورامین به سبب وزش باد شدید، گرد و خاک و کاهش کیفی هوا پیش‌بینی می‌شود.

همچنین بر اساس گزارش هواشناسی، بیشینه دمای امروز دماوند 28 درجه سانتی‌گراد و کمینه دمای امشب به 15 درجه سانتی‌گراد می‌رسد؛ بیشینه دمای فیروزکوه 28 درجه سانتی‌گراد و کمینه دمای امشب 9 درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

با توجه به احتمال رخداد طوفان تندری و رگبار و رعد و برق و همچنین تندباد شدید موقتی، توصیه می‌شود تا احتیاط لازم برای تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مناطق مستعد سیل، احتیاط در عبور و تردد در مناطق کوهستانی به سبب احتمال صاعقه و همچنین پیش‌بینی لازم در عبور از جاده‌های کوهستانی البرز به ویژه دامنه‌های شمال آن و جاده‌های کوهستانی شمال غرب به سبب مه غلیظ  انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 11 =

دنبال کنید @ اینستاگرام