علی ضیا، عزیزدردانه جام جم!

همین چند وقت قبل، علی ضیا در برنامه ای شبانه که از شبکه سه سیما پخش می شد، مجری برنامه ای به نام «بعضیا» بود. این برنامه در برهوت تاک شوهای شبانه و با سلبریتی هایی که به عنوان میهمان دعوت می کرد، توانست دیده شود و نقل محافل باشد اما طولی نکشید که شایعه شد برنامه اش به دلایلی توقیف شده و دیگر خبری از مجری محبوب شبکه سه روی آنتن نیست.

هفته نامه تماشاگران امروز: همین چند وقت قبل، علی ضیا در برنامه ای شبانه که از شبکه سه سیما پخش می شد، مجری برنامه ای به نام «بعضیا» بود. این برنامه در برهوت تاک شوهای شبانه و با سلبریتی هایی که به عنوان میهمان دعوت می کرد، توانست دیده شود و نقل محافل باشد اما طولی نکشید که شایعه شد برنامه اش به دلایلی توقیف شده و دیگر خبری از مجری محبوب شبکه سه روی آنتن نیست.

برخی درباره علت این تعطیلی گمانه زنی کردند؛ از حواشی اسم برنامه (بع ضیا) گرفته تا حرف ها و چالش با کارگردانی چون مسعود ده نمکی که باعث این تعطیلی شده اما در واقع خبری از تعطیلی در میان نبود؛ شبکه های یک و سه دچار تغییرات مدیریتی شدند و مدیر گروه اجتماعی شبکه سه همین سمت را در شبکه یک به عهده گرفت.

در نتیجه بعد از مدتی پیش تولید، علی ضیا برنامه ای با همان حال و هوا، با همان سوژه ها و با همان گروه و عوامل، روی آنتن شبکه یک فرستاد. فقط «بعضیا» شد: «امشب». مجری – تهیه کننده شدن در شبکه یک، رتبه بالاتری بود که به راحتی نصیب ضیا شد. او هم اجرای ویژه برنامه سال تحویل شبکه یک را به عهده گرفت و هم تنها تاک شوی مهمترین شبکه رسانه ملی را. نه تعطیلی و قهری در میان بود و نه توبیخ و ممنوعیتی.

حالا پس از رخ دادن چند حاشیه کوچک و بی اهمیت در برنامه امشب (یکیش طعنه به خبرنگاران بی تخصص و دیگری، کم صحبتی خانواده شهدا که هر دو حسابی خبرساز شد) یکی از روزنامه ها تیتر زد که «امشب هم به محاق رفت» و برای روند غم انگیز تلویزیون و ممنوعیت برنامه های محبوب، مرثیه خواند. آیا این بار مدیران تلویزیون آن روی ناخوش خود را به ضیا و تیم برنامه سازش نشان داده اند؟ شنیده های ما حاکی از آن است که ضیا هفته آینده به عنوان نماینده صداوسیما راهی مکه مکرمه خواهد شد تا در کنگره عظیم حج حاضر باشد و احتمالا متن های احساسی بخواند.

اگر این اطلاعات درست باشد (که می گویند هست!) و از سوی دیگر، واقعا برنامه ضیا توقیف شده باشد، باورتان می شود که مجری ممنوع شده قصه ما، راهی مکه می شود و از امتیاز حضور در حج بهره می برد؟ چنین برخورد مهربانانه ای را با آزاده نامداری، فرزاد حسنی و محمود شهریاری سراغ دارید؟ همه این نشانه هاست که شایعه توقیف برنامه را تصنعی می کند چرا که به طور طبیعی هم علی ضیا فقط یک هفته دیگر می توانست برنامه اش را روی آنتن ببرد.

خب وقتی مجری و تهیه کننده یک برنامه یکی باشد و از قضا نزدیک به دو ماه هم در سفر باشد، آن برنامه دیگر روی آنتن نخواهد رفت. تعطیلی و شایعه تعطیلی وقتی معنا پیدا می کند که تا مدتی مجری آن برنامه در تلویزیون ظاهر نشود، با قهر مدیران تلویزیون مواجه شود و مورد بی مهری برنامه سازان قرار بگیرد نه اینکه بلیت جده در جیب، از نامهربانی و توقیف حرفی زده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + دو =

دنبال کنید @ اینستاگرام