حداد عادل: به الگوی صاحبان سرمایه نیازمندیم

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: ما امروز نیازمند الگوهایی از صاحبان سرمایه هستیم که مانند علاء میرمحمدصادقی با وجود فعالیت‌های اقتصادی منطبق بر قواعد اسلامی عمل کنند.

غلامعلی حدادعادل در مراسم گرامیداشت فعالیت‌های نیکوکارانه و اقتصادی علاء میرمحمد صادقی از فعالان باسابقه بخش خصوصی در اتاق صنایع، معادن و بازرگانی ایران با اشاره به اینکه انتخاب الگو و معرفی کردن آن به جامعه عاملی تاثیرگذار برای تربیت اعضای اجتماع است، گفت: ما در طول انقلاب اسلامی از قشرهای مختلفی الگوهای بسیاری عرضه کرده‌ایم اما در مورد بازرگانان و تجار کمتر پیش آمده است که الگوی شاخصی را معرفی کرده باشیم و اهمیت تجلیل از میرمحمد صادقی این است که او را می‌توان به عنوان یک بازرگان نمونه از سوی انقلاب اسلامی معرفی کرد.

وی با توصیف شخصیت میرمحمد صادقی افزود: ایشان شخصیتی پنج ضلعی دارد. هم دیندار است، هم اهل مبارزه بوده، هم فعالیت‌های اقتصادی داشته است و هم در کارهای خیریه و تاسیس مدارس نقش به‌سزایی ایفا کرده است که مجموعه این ویژگی‌های شخصیتی از او الگویی مناسب به عنوان یک بازرگان نمونه می‌سازد.

حدادعادل در پایان گفت: با معرفی شخصیت‌هایی چون میرمحمد صادقی به جامعه می‌توانیم بگوییم که در جریان این انقلاب کسی هست که هم صاحب سرمایه است و هم منطبق بر قوانین اسلام رفتار می‌کند و این الگویی است که مانند او را در شرایط فعلی اقتصادی نیاز داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =

دنبال کنید @ اینستاگرام