تنها فرزند بازیگر پیشکسوت از اولین تجربه سینمایی خود می‌گوید

نیکی مظفری تنها فرزند مجید مظفری بازیگر پیشکسوت سینما ،تئاتر و تلویزیون این روز ها اولین تجربه سینمایی خود را در جدید ترین اثر مهدی گلستانه سپری می‌کند.

به گزارش خبرنگار سینما خبرگزاری میزان ، فیلم سینمایی “بیست و سه روز” به کارگردانی مهدی گلستانه حالا دیگر به نیمه رسیده است، در این فیلم بازیگران مشهوری همچون محمد رضا فروتن، هانیه توسلی، شقایق فراهانی، محسن کیایی به چشم می خورند اما در این میان بازیگران تازه کاری نیز همچون نیکی مظفری در این فیلم به چشم می خورند.به همین بهانه به گفت و گویی با این بازیگر جوان تئاتر و سینما پرداختیم.

مشروح این گفت و گو را در ادامه می خوانیم.

–    خانم مظفری برای اولین بار است که کار در یک مدیوم سینمایی را تجربه کرده اید در رابطه با این موضوع و تفاوت آن با مدیوم تئاتر برایمان بگویید؟

بله من فکر می کنم مدیوم تئاتر، سینما و تلویزیون خیلی با هم متفاوت هستند. با احترام به تمام کسانی که به جشنواره فیلم فجر می آیند و این فیلم را درآنجا می بینند و به طور قطع از آن خوششان خواهد آمد باید بگویم که تجربه این مدیوم برای من بسیار خوشایند است.
باید بگویم مدیر این گروه، کارگردان آن است که تک تک امور را به خوبی می داند و به آن آگاه است و خیلی خوب و درست بازیگران را راهنمایی می کند که به آن سمتی که لازم است برویم.

برای اینکه نقش به خوبی ایفا شود به درستی ما را هدایت می کند من خیلی خوشحالم که به عنوان اولین تجربه سینمایی با مهدی گلستانه همکاری می کنم او کارگردان بسیار با اخلاقی است تمرکز زیادی روی کار دارد و به خوبی می داند که چه چیزی را می خواهد و همه ما را به سمت نزدیک شدن به نقش و بازی کردن درست آن راهنمایی می کند.

–    در فیلم نشانه هایی از رج زدن نمی بینیم و سکانس ها به طور مرتب و پشت سر هم فیلمبرداری می شوند برای شما به عنوان بازیگر این شیوه چگونه است؟

بله، فیلمبرداری به چنین شیوه ای باعث می شود که زندگی در فیلم جریان داشته باشد. به واقع ما در این کار زندگی می کنیم در تک تک پلانها و اتفاقاتی که در قصه می افتد زندگی جاریست و به حالت طبیعی پیش می رود تا آن چیزی که ما می خواهیم و کارگردان دوست دارد از آب دربیاید.

–    خانم مظفری تعاملتان با کارگردان به عنوان بازیگری که تازه وارد این عرصه شده است چگونه است؟

هر بازیگری به اندازه اندیشه کارگردان کار می کند. آقای گلستانه ذهنی باز، خلاق و آگاه دارد و نسبت به کارش و چیزی که می خواهد به درستی عمل می کند. پلان ها و دکوپاژهایی که دارد را به خوبی پیش می برد. من به عنوان بازیگر، در فیلم خیلی رها هستم البته دغدغه ی کارم را دارم و به نقشم نیز فکر می کنم. این گونه نیست که به آن بی توجه باشم و یا خودم چیزی را به آن اضافه یا کم کنم البته این امر با مشورت کردن با کارگردان انجام می شود ولی در رابطه با این کار و شخصیتی که بازی میکنم راهنمایی های آقای گلستانه بسیار به من کمک می کند و اینکه خدا را شکر با یک گروه خوبی کار می کنم و افتخار این را دارم که هر کدام از اعضای این گروه رزومه بسیار قوی و تجربه های خوبی را دارند و من واقعاَ از تک تک آن ها یاد می گیرم و خیلی خوشحالم که تجربه سینمایی ام با مهدی گلستانه آغاز شده است زیرا من را به آن سمتی که باید هدایت می کند تا نقشم به گونه ای شایسته ایفا شود. امیدوارم که بتوانم از عهده ی آن بربیایم.

–    شما در میان چهره های این فیلم بازیگر جدیدی هستید. شاید تاکنون مخاطب شما را اصلا ندیده باشد این موضوع کار را برای شما سخت نمی کند؟

اتفاقاَ می خواستم درباره این موضوع هم توضیح دهم. خیلی از چیزهایی که می خواستم درباره افراد این فیلم بگویم را خیلی مختصر گفتم، ما یک گروه صمیمی و دوستانه ای هستیم، جدا از رابطه ی خوبی که در پشت صحنه داریم جلوی دوربین هم انرژی بسیار خوبی داریم و این انرژی را به یکدیگر انتقال می دهیم. اصلاَ به نظرم باید همین گونه باشد. این کار یک کار شخصی نیست و باید به صورت تیمی انجام شود این خود نکته قابل توجه و مهمی است که در نتیجه نهایی فیلم تأثیر زیادی می گذارد. محمد رضا فروتن و هانیه توسلی هم بازیگران بسیار خوبی هستند و به واقع من را در ایفای بهتر نقشم کمک می کنند. ما همه با هم در ارتباط هستیم برای اینکه بتوانیم کار را به خوبی پیش ببریم. من از این روند بسیار راضی هستم و باید بگویم که مهدی گلستانه نیز رضایت زیادی دارد و تا الان به خوبی پیش رفته ایم.

–    خانم مظفری درباره نقشتان ایده پردازی هم می کنید؟ اصلاَ آقای گلستانه این اجازه را به شما می دهد؟

ما درباره نقش و چگونگی ایفای آن با مهدی گلستانه خیلی صحبت کرده ایم. اصلاَ جلسات دورخوانی زیادی با یکدیگر گذرانده ایم. با یکدیگر جمع می شدیم و بارها و بارها دور خوانی می کردیم و بسیاری از معایب یا محاسن فیلمنامه در همان موقع مشخص می شد این روند بسیار خوبی بود که ما طی کردیم. ما درباره اینکه نقش را چگونه می بینیم و اصلاَ درباره شخصیت آن نقش صحبت می کردیم و اگر نظری داشتیم ارائه می دادیم با این حال همفکری زیادی با هم داشتیم . مهدی گلستانه هم کارگردان این اثر نظرات خود را ارائه می داد درباره ایده هایمان فکر می کرد و درنهایت درباره آنها به تصمیم گیری می پرداخت. این موضوع بسیار صمیمی بود و خیلی خوب پیش می رفت. هر نظر و ایده ای که داشتیم ارائه می دادیم و به واقع کارگردان هم همدلی و همفکری خوبی با ما داشت از این موضوع بسیار خوشحال هستم زیرا بازیگر سعی می کند خودش را درگیر نقش کند حتی اگر چیزی به اشتباه عنوان می شد کارگردان ما را راهنمایی می کرد و به گونه ای هدایت می کرد که بتوانیم شخصیت مورد نظر را خلق کنیم و به آن چیزی که نیاز است پیش برویم.

–    در رابطه با نقشتان برایمان بگویید؟

در رابطه با این موضوع توضیحات زیادی نمی توانم ارائه دهم و شاید اصلاَ ارائه چنین توضیحاتی درست نباشد زیرا فیلمنامه لو می رود و این موضوع خوشایند من نیست، سعی می کنم در رابطه با این امر محتاطانه عمل کنم اما باید بگویم که این فیلم یک فیلم اجتماعی – خانوادگی است و من در آن نقشی متفاوت را بازی می کنم که برایم بسیار مهم است تمام توانم را برای بهتر ایفا شدن این نقش به کار می گیرم و امیدوارم تجربه ی خوبی در کارنامه ی کار من باشد و موفقیت های زیادی را در جشنواره فیلم فجر کسب کنم. این موضوع برای من بسیار مهم است و تمام تلاشمان را برای رفتن به آن سمت به کار گرفته ایم.

–    خانم مظفری اگر توضیح دیگری دارید بفرمایید؟

نه من از شما تشکر می کنم و آرزوی سلامتی و بهروزی را برای شما و مخاطبانتان دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 2 =

دنبال کنید @ اینستاگرام