عدم استقبال از مزایده اموال امیرمنصور آریا

مدیرعامل سازمان اموال تملیکی گفت: مزایده‌های متعددی برای اموال گروه امیر منصور آریا برگزار شده، اما استقبال کننده‌ای وجود ندارد.

امین دلیری امروز مدیرعامل سازمان اموال تملیکی در نشست خبری به مناسبت هفته دولت با اشاره به اینکه کل فروش سازمان در سال 93 بالغ بر 3 هزار و 296 میلیارد ریال بوده است، اظهار داشت: در 5 ماهه نخست سال 1207 میلیارد ریال درآمد کسب شده است.

رئیس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی با اشاره به اینکه 13 هزار پرونده راکد مربوط به اموال غیرمنقول وجود دارد گفت: در حال برنامه‌ریزی برای فعال شدن این پرونده‌ها و اولویت‌بندی آنها هستیم.

این مقام مسئول به موضوع کالاهای قاچاق اشاره کرد و یادآور شد: در سال 93 ، 1465 میلیارد ریال کالای قاچاق کشف شده بود و در حال حاضر طرحی برای کنترل آن در دست اجرا بوده و با همکاری وزارت اطلاعات،‌تعزیرات، مبارزه با قاچاق کالا و ارز، قوه قضاییه ، نیروی انتظامی در تهران به صورت آزمایشی انجام می‌شود.

دلیری با بیان اینکه 24 میلیارد دلار آمار غیررسمی قاچاق در کشور وجود دارد، گفت: درصد کمی از این قاچاق به مرحله کشف می‌رسد. همچنین کالاهایی که منهدم شده در 5 ماهه نخست سال 106 میلیارد ریال بوده است.

این مقام مسئول درمورد اموال دارایی‌های امیرمنصور آریا نیز گفت: 40 مورد از اموال غیر منقول این شرکت با ارزش بالغ بر2 هزار و 239 میلیارد تومان به نام دولت زده شده و 27.11 درصد کارخانه فولاد خوزستان به ارزش 5 هزار میلیارد ریال در اختیار سازمان است که د رسال 93 حدود 144 میلیارد ریال و در مرداد ماه سال جاری 756 میلیارد ریال آن فروخته شده و بقیه اموال نیز به مزایده گذاشته شده، اما استقبال از آن وجود ندارد.

وی تاکید کرد: فروش سهام فولادد خوزستان در برنامه‌های سازمان است و سعی می‌کنیم آن را به فروش برسانیم، زیرا سهامدار عمده آن بانک ملی بوده و در حال رایزنی هستیم.

رئیس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی درمورد اموال بابک زنجانی نیز گفت: این موضوع هنوز به دست سازمان نرسیده و باید در آینده‌ای نزدیک دادگاه این شخص برگزار و پس از آن اموال تعیین تکلیف شود.

این مقام مسئول درمورد ورود خودروهای لوکس بیش از 2500CC به کشور گفت: در حال حاضر تعداد 134 خودرو در انبارهای عمومی وجود دارد که متوسط ارزش هر کدام بیش از یک میلیارد تومان بوده و طبق قاعده باید به کشور سازنده مرجوع شود و پیشنهاد این است که این خودروها برای امر تشریفات در دستگاه‌های دولتی استفاده شود.

وی از اقدامات دیگر این سازمان را تامین و تجهیز انبارهای کالا دانست و یادآور شد: شیوه‌نامه جدیدی برای همکاری با ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تهیه شده است و همچنین تا پایان سال سامانه مزایده الکترونیکی اموال منقول و غیرمنقول تکمیل خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =

دنبال کنید @ اینستاگرام