کشف بیش از ۸ تن مواد مخدر در تهران

سردار حسین ساجدی‌نیا درباره اقدامات انجام شده از سوی پلیس پایتخت در امر مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: از ابتدای امسال تا کنون ۱۴ طرح سراسری برخورد با قاچاقچیان و فروشندگان مواد مخدر و نیز جمع آوری معتادان در سطح شهر اجرا شده که در آن بیش از هشت تن و ۲۹۴ کیلوگرم انواع مواد مخدر و روانگردان کشف و ضبط شد.

ساجدی نیا با بیان اینکه مقدار کشفیات در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۳۳ درصدی داشته است، گفت: در پنج ماهه نخست امسال شش هزار و ۲۵۴ کیلوگرم کشفیات مواد مخدر داشته‌ایم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ همچنین از دستگیری و جمع آوری ۲۰ هزار و ۱۳۰ خرده فروش، توزیع کننده و معتاد خبر داد و گفت: همچنین از ابتدای سال تاکنون یک‌هزار و ۶۷۳ معتاد ولگرد پرخطر از سطح معابر جمع آوری و تحویل مراکز درمانی و کمپ های مربوطه شده اند و این آمادگی نیز از سوی پلیس پایتخت وجود دارد تا در صورت مهیا کردن محل‌های نگهداری از معتادان از سوی مسئولان مربوطه، در عملیات‌های دیگر شمار دیگری از معتادان متجاهر و خیابانی را جمع‌آوری کنیم.

ساجدی نیا از انهدام ۲۰ باند بزرگ قاچاق مواد مخدر و روانگردان نیز خبر داد و افزود: از اعضای این باندها مقادیر قابل توجهی تریاک، حشیش، شیشه، هرویین و مرفین کشف و ضبط شده است.

وی از همکاری پلیس مبارزه با مواد مخدر استان‌های دیگر به ویژه استان‌های همجوار با پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت قدردانی کرد و افزود: این همکاری مشترک منجر شده که از ابتدای سال جاری تاکنون یک‌هزار و ۹۶۴ کیلوگرم انواع مواد مخدر و روانگردان کشف شده و ۳۸ قاچاقچی سابقه دار نیز دستگیر شوند.

ساجدی نیا همچنین درباره اینکه چه تعداد از افراد دستگیر شده را قاچاقچیان سابقه‌دار و حرفه‌ای تشکیل داده‌اند، به ایسنا گفت:۱۸۴ تن از افراد دستگیر شده قاچاقچی حرفه ای مواد مخدر بوده‌اند که از آنان شش قبضه سلاح جنگی نیز کشف شده است.

وی تاکید کرد: پلیس تهران بزرگ در برخورد با قاچاقچیان، معتادان و خرده فروشان با جدیت کامل عمل خواهد کرد و لازم است شهروندان در صورت مشاهده موارد اینچنینی، موضوع را از طریق تماس با سامانه ۱۱۰ اطلاع رسانی کنند.

خروج از نسخه موبایل