چرا هیچکس خدمات رگولاتور را نمی بیند؟

ابوالفضل شاکری: اوایل سال گذشته و درست چند هفته پس از اخطار سازمان بازرسی کل کشور به وزارت ارتباطات و رگولاتوری مبنی بر مهلت شش ماهه برای اجرای قانون در خصوص پرونده اپراتوردوم تلفن همراه ، رگولاتوری با برپایی یک نمایش رسانه ای هدفمند، اذهان عمومی را به سمت ضرورت بهره مندی کشور از خدمات نسل سوم و چهارم تلفن همراه هدایت کرد.

خدماتی که با هدف اعمال فشار بر اپراتور نوپای رایتل،خوش خدمتی به اپراتور قانون گریز ام.تی.ان. – ایرانسل،  و انحراف افکارعمومی و رسانه ها از ابلاغیه دستگاه قضایی صادر شده بود.
با وجود گذشت حدود یکسال از اجرایی شدن ارائه خدمات نسل های سوم و چهارم هنوز تکلیف پیوست فرهنگی این خدمات مشخص نشده و وضعيت زیرساختهای فنی هم كه نیاز به توضیح ندارد.
اين در حاليست كه رگولاتور حتی حاضر به پاسخگویی درباره حمایت های تمام قد خود از یک اپراتور چندملیتی قانون گریز دارای پرونده تخلفات فرهنگی، اقتصادی و امنیتی مختلف نیست.
سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی کشور یا به قولی رگولاتور ارتباطات کشور، ماه گذشته و در حالیکه هنوز در چرایی و چگونگی ارائه مجوز نسل های سوم وچهارم پرسشهای بسیاری را بی پاسخ گذاشته، برای ارائه خدمات نسل پنجم موبایل، يك شوی رسانه ای برگزار کرد.
این شو جدید در حالی برپا شد که دو کشور صاحب دانش فنی و سازنده بزرگ تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری ارتباطی جهان ( ژاپن و کره جنوبی ) پیش بینی کرده اند، شهروندان آنها طی سالهای 2018 تا 2020 ميلادي ( سه تا پنج سال دیگر) بتوانند از خدمات نسل پنجم تلفن همراه استفاده کنند.
حال بايد پرسيد، چرا هيچكس در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و مجموعه دولت و دستگاههای نظارتی کشور خدمات تاریخی رگولاتور را نمی بیند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 3 =

دنبال کنید @ اینستاگرام