فعالیت 110 مدرسه تک‌ دانش‌آموزه در کشور

وزیر آموزش و پرورش گفت: دولت تدبیر و امید به دنبال تحقق عدالت درمانی و آموزشی است.

علی اصغر فانی روز سه شنبه در شورای اداره شهرستان بهار افزود: در دولت تدبیر و امید با اجرای طرح تحول نظام سلامت حرکت‌های خوبی انجام شد و عدالت درمانی سراسر کشور را در بر گرفت که این از حرکت‌های خوب دولت محسوب می‌شود و مردم با این خبرهای خوب احساس امنیت و آرامش دارند.

وی در ادامه از همدلی و همزبانی مردم همدان و استقبال بی‌نظیر آن‌ها در صبح امروز قدردانی کرد و گفت: مردم خوب همدان، افرادی مهمان‌نواز هستند و مردم خوب بهار همراهی خوبی داشته‌اند و امیدواریم دولت شایستگی خدمت به مردم را داشته باشد.

فانی اظهار کرد: دولت یازدهم دولت راست‌گویان، پاک‌دلان بوده به گونه ای که رییس جمهور قول داد دولتی راستگو تشکیل دهد و این موضوع محقق شد.

وزیر آموزش و پرورش افزود: این دولت توفیقات ارزشنمدی را کسب کرده چرا که در دوران قبل از ریاست جمهوری، میزان تورم در کشور 40 درصد بود و در حال حاضر به استناد مرکز آمار ایران تورم کشور به 13.8 دهم درصد کاهش یافته است.

وی ادامه داد: در حال حاضر می توان گفت تورم کشور ظرف دو سال متوالی با کاهش بیش از 25 درصدی همراه بوده و در کشور رشد اقتصادی بی نظیر و خوبی اتفاق افتاده و این امور حاصل خدمات دولت تدبیر و امید است.

فانی تصریح کرد: یکی از دیگر توفیقات دولت تدبیر و امید مذاکرات 1+5 بوده که اقدامات خوبی در این خصوص انجام شد و این دولت توانست به خوبی در کارنامه خود ثبت کند.

وی از حمایت‌های مردم و هدایت رهبر معظم انقلاب اسلامی تشکر کرد و گفت: تمامی این امور به پشتوانه رهبر معظم انقلاب به ظهور رسیده است.

فانی به حوزه آموزش و پرورش اشاره و اظهار کرد: در این دولت با برنامه‌ریزی‌های انجام شده بیش از 99 درصد دانش‌آموزان در سنین 6 تا 11 سال، تحت پوشش مناطق روستایی و محروم هستند و به این ترتیب تمامی مردم از خدمات آموزش و پرورش بهره‌مند می‌شوند.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: طی سال گذشته در کشور 110 مدرسه تنها با یک دانش آموز اداره می‌شد که این موضوع نشان دهنده اهمیت آمورش است و این امر نشان می‌هد که دولت به دنبال عدالت آموزشی بوده و حتی یک دانش‌آموز هم نباید خارج از مدرسه بماند.

فانی گفت: از تاریخ یکم مهر سال‌جاری رتبه‌بندی معلمان انجام خواهد شد و برای این امر یکهزار و 350 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی افزود: فرزندان فرهنگی در اولویت استخدام قرار دارند ودر مراکز تربیت معلم نیز پذیرش فرزندان فرهنگی اولویت خواهند داشت.

وی گفت: تمامی خدمات درمانی که برای شاغلان فرهنگی در نظر گرفته می‌شود برای بازنشستگان فرهنگی نیز همان طرح‌ها اجرا خواهد شد و ما پیگیر این موضوع هستیم.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: در مجموعه آموزش و پرورش به علت گستردگی پرسنل ، طرح‌های مورد نظر به تدریج اجرا می شود و امید است بتوانیم به کیفیت آموزشی مورد نظر دسترسی داشته تا فرهنگیان نسبت به سایر کارکنان دولت احساس تبعیض نکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 11 =

دنبال کنید @ اینستاگرام