زمان ارائه لایحه بودجه 95 به مجلس

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با ابراز امیدواری به اینکه دولت در دو سال آینده اقتصاد کشور را به ثبات بیشتر برساند، گفت : دولت تلاش دارد لایحه بودجه سال ۹۵ را قبل از ۱۵ آذر و احکام برنامه ششم توسعه را در شهریور به مجلس ارائه کند.

محمد باقر نوبخت در مصاحبه با رادیو گفتگو افزود : اصلاح نظام اقتصادی در کنار دیگر اصلاحات در بخش‌های مختلف مورد توجه دولت است و دولت این موضوع را با جدیت پیگیری می کند.

سخنگوی دولت در بخشی از صحبت‌های خود به کاهش درآمدهای دولت ناشی از درآمدهای نفتی اشاره کرد و گفت : درآمد دولت در سال 90 از درآمدهای نفتی حدود 110 میلیارد دلار بود که سال 92 به حدود 52 میلیارد دلار بالغ شد و اکنون به حدود 24 میلیارد دلار رسیده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه در آن مقطع زمانی سرمایه‌گذاری های داخلی و خارجی نیز کاهش پیدا کرده بود، ‌افزود: دولت تدبیر و امید می‌دانست که ریشه مشکلات کجاست و تلاش  کرد اصلاحات را از همین بستر آغاز کند.

نوبخت خاطرنشان کرد: اصلاحات اساسی در حوزه اقتصاد کشور صورت می گیرد و ما خوشبختانه توانستیم نرخ تورم را کاهش دهیم ، اگرچه همچنان شاهد رشد تورم در کشور هستیم.

نوبخت با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت و رضایت مردم از این طرح گفت : از سیاست‌های دولت اجرای قانون یارانه‌ها به شکلی صحیح و درست است و اگر در سال گذشته بخشی از درآمدهای یارانه‌ها به بخش بهداشت اختصاص داده شد امسال به موضوع تولید هم در این فرآیند توجه می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + ده =

دنبال کنید @ اینستاگرام