تکذیب یک شایعه دریاچه ارومیه

دکتر رضا ملک زاده  در خصوص شایعه شیوع سرطان با روند خشکسالی دریاچه ارومیه  با بیان اینکه این امر با توجه به تغییرات زیست محیطی می تواند اثرات سوئی داشته باشد تصریح کرد : بطور کلی من تایید نمی کنم و مطالعه  علمی و تحقیق مستند دراین خصوص نداریم . وی پیشگیری از بیماریهای مزمن …

دکتر رضا ملک زاده  در خصوص شایعه شیوع سرطان با روند خشکسالی دریاچه ارومیه  با بیان اینکه این امر با توجه به تغییرات زیست محیطی می تواند اثرات سوئی داشته باشد تصریح کرد : بطور کلی من تایید نمی کنم و مطالعه  علمی و تحقیق مستند دراین خصوص نداریم .

وی پیشگیری از بیماریهای مزمن و غیر واگیر را اولویت اساسی بخش پژوهشی دانشگاههای  علوم پزشکی کشور عنوان کرد و گفت: این بیماریها ۸۰ درصد مرگ و میر را به خود اختصاص داده اند.

دکتر ملک زاده  افزود: خوشبختانه برنامه های خوبی را در سطح کشور برنامه ریزی کرده ایم تا بتوانیم روشهای موثری را برای پیشگیری از بیماریهای مزمن و غیر واگیر در یک برنامه تحقیقاتی در سطح کشور به اجراء در بیاوریم.

وی بخش دیگری از برنامه های پژوهشی وزارت بهداشت را فعالیتهای مربوط به فناوریهای نوین عنوان کرد و گفت: در این زمینه تولید داروهای جدید که معمولا قیمت خیلی گرانی دارند و همچنین اقلام مهم دارویی که از خارج وارد می شوند در اولویت قرار دارند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا