شایعات در باره علت تغییر رییس زندان اوین تکذیب شد

مدیرکل زندانهای استان تهران با رد برخی شایعات در باره علت تغییر رییس زندان اوین تاکید کرد که این تغییر امری طبیعی بوده و در چارچوب تغییرات عادی مدیریتی در سازمان زندانها صورت گرفته است.

«سهراب سلیمانی» عصر امروز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگاران: دو زندان جدید التاسیس در استان تهران شامل زندان فاز چهار مجتمع تهران بزرگ و اردوگاه فشافویه اخیرا بازگشایی شده است و برای همین، طبق سنت هر ساله که تغییرات مدیریتی در زندانها انجام می شود، جابجایی در ریاست زندان اوین و دیگر زندانهای استان انجام شده است.
وی خاطرنشان کرد: بر این اساس، «محمد یوسفی» که تاکنون رییس زندان شهر ری بود، به عنوان رییس زندان اوین منصوب شده است و «محسن شمس رحمانی» معاون زندان اوین به عنوان رییس جدید زندان شهر ری فعالیت خواهد کرد.
مدیرکل زندانهای استان تهران افزود: در همین چارچوب، محمدی ریاست فاز 4 مجتمع تهران بزرگ و شمس زارع ریاست اردوگاه فشافویه را بر عهده گرفته است.
وی تصریح کرد: علی اشرف رشیدی رییس سابق زندان اوین نیز به عنوان یک مدیرکل در سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور به فعالیت خود ادامه خواهد داد.
سلیمانی هر گونه ارتباط این تغییرات با نحوه رفتار رشیدی با مهدی هاشمی در زندان اوین را رد کرد و گفت که این تغییرات هیچ ربطی به هیچ چیزی ندارد.
برخی رسانه ها پیش از این مدعی شده بودند که رشیدی به عنوان رییس زندان اوین، رفتاری متفاوت و بسیار محترمانه با مهدی هاشمی داشته و به همین دلیل، توبیخ و برکنار شده است.
مهدی هاشمی فرزند آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی روز یکشنبه هفته گذشته – 18 مرداد – به منظور گذراندن دوران محکومیتش، خود را به زندان اوین معرفی کرد و از همان زمان در آنجا بسر می برد.
شعبه 28 دادگاه انقلاب اسلامی در تهران پس از برگزاری 28 جلسه محاکمه به صورت غیرعلنی، مهدی هاشمی را به اتهام اختلاس و ارتشا به 10 سال حبس ، رد مال و جزای نقدی محکوم کرد و این حکم هفته گذشته از سوی دادگاه تجدیدنظر تایید و اجرایی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =

دنبال کنید @ اینستاگرام